Kurucumuz

Sevgili Öğrenciler,

Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’nın kurduğu Gedik Meslek Yüksekokulu, üniversite olma yolunda attığımız ilk adımdır. Yıllardır emek verdiğimiz Gedik Holding şirketlerinin deneyimlerini akademik alandaki çalışmalarla ilişkilendirmek hep aklımızda bulundurduğumuz ideal olmuştur. Artık bunu gerçeğe dönüştürme zamanının geldiğine inanıyoruz.

Gedik Meslek Yüksekokulu’nda kendine güvenen, dünyadaki meslektaşlarıyla aynı seviyede mesleki bilgi ve yetkinliğe sahip, mutlaka yabancı dil bilen mezunlar vermeyi hedefliyoruz. Yıllardır kaynak, döküm, yatırım ve dış ticaret sektörlerinin içerisindeyiz. Bu sektörlerdeki tecrübemizi ülkemizin hizmetine artık eğitim yoluyla da sunmak ve Türkiye’nin kalkınmasına donanımlı elemanlar yetiştirerek faydalı olmak istiyoruz.

Gedik Meslek Yüksekokulu’nu kurarken temel misyonumuz, Türkiye’de örnek alınacak bir model oluşturmaktır. Bu çerçevede sizlerin eğitimlerinin bir kısmını yurt dışında alabilmelerini sağlayacak koşulları oluşturarak hem yabancı dilinizin hem de kendinize güveninizin gelişmesine katkıda bulunacağız. Ayrıca holding şirketlerimizin tüm olanaklarını da eğitimleriniz boyunca siz öğrencilerimizin hizmetine sunmak üzere seferber edeceğiz. Sizler, uygulamaya ağırlık veren eğitim programımız sayesinde, mezun olduktan sonra iş hayatına adım attığınızda bocalamayacak, işverenlerin tercih edeceği uzmanlar olacaksınız.

Hayatınız boyunca başarılı olmanız dileklerimle,

Halil Kaya GEDİK