Başkanın Mesajı

Çok Değerli Üniversiteli Gençler,

Türk sanayisi ve ekonomisi hızla dönüşüyor, gelişiyor. Yabancı yatırımcılar için ülkemiz bir üretim ve yatırım merkezi haline geliyor. Farklı bölgelerde çok çeşitli sanayi tesisleri kuruluyor ve buna paralel olarak modern teknolojiyi kullanabilen, yaratıcı düşünebilen, yabancı dil bilen donanımlı personel ihtiyacı da artıyor.

Aynı hızla büyüyen hizmet sektörü de toplumun değişen beklentilerini doğru karşılamak için okuyan, araştıran, analiz yeteneği güçlü ve kendine güvenen eğitimli çalışanlara ihtiyaç duyuyor. Genç nüfusu ile dünyada yıldızı parlayan Türkiye’de, sanayi ve iş dünyası pratik deneyime sahip nitelikli elemanlara giderek daha fazla ihtiyaç duyuyor.

Bize de Türk sanayisinin içinde geçen yarım asrı aşkın zamanda edindiğimiz değerli deneyimleri, ülkemizin gençleriyle paylaşmak düşüyor. 1994 yılında hayata geçirdiğimiz Gedik Eğitim Vakfı, bu yolda attığımız ilk adımdı. 2011 yılında Gedik Holding şirketleriyle edindiğimiz know-how’ı akademik çalışmalarla ilişkilendirerek, ülkemiz sanayisinin ve hizmet sektörünün gelişimine hız katmak ve nitelikli personel ihtiyacını karşılamak amacıyla İstanbul Gedik Üniversitesi’ni kurduk.

Üniversitemizin temel misyonu, Türkiye’de sanayi-eğitim işbirliğine örnek bir model oluşturmaktır. Bu çerçevede eğitiminizin bir kısmını yurtdışında alarak hem yabancı dilinizin hem de mesleki özgüveninizin gelişimine katkıda bulunacak projeler geliştiriyoruz. Uygulamaya ağırlık veren eğitim programımızla, işverenlerin tercih edeceği uzmanlar olarak yetişmenizi hedefliyoruz.

Hepinize başarılı bir gelecek diliyorum.

Hülya Gedik
Gedik Eğitim Vakfı
İstanbul Gedik Üniversitesi
Mütevelli Heyet Başkanı