Hukuk Fakültesi

Eylül 2019’dan itibaren eğitim öğretime başlamış olan İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi, güçlü akademik kadrosu ile teorik ve pratik alanda çağı yakalayan bir öğrenim deneyimi vaat etmektedir. Ulusal ve uluslararası alandaki değişim ve gelişmeleri yakından takip eden eğitim anlayışı ile sadece teorik hukuk bilgisi ile değil, aynı zamanda analitik ve kritik düşünme becerisi kazandırmayı hedeflemektedir. İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi interaktif bir eğitimi amaçlayan ve konunun derste öğrenilmesi gerektiği inancındadır.

Diğer yandan, öğretilen teorik bilgiyi sadece kitaplardaki haliyle sınırlı bir şekilde benimsetmekten ziyade, uygulamaya dönük bir yaklaşımla ve pratik bilgilerle sentezleme becerisi kazandırarak öğrencileri geleceğe bugünden hazırlamaktadır. Bu bağlamda,  öğrencilerine henüz eğitim öğretim hayatları devam ederken hukukun farklı alanlarına ilişkin tecrübeler kazanabilecekleri kariyer günleri, staj ve sertifika programlarına katılma imkânı tanımaktadır. İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi farazi dava yarışmaları ve hukuk klinikleri ile öğrencileri geleceğin hukukçuları olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Yurt dışında alınacak olan bir eğitimin bir hukukçuya katkısının farkında olan İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Erasmus ve Exchange (Öğrenci Değişim Programı) olanaklarını da bünyesinde barındırmaktadır.

Sadece hukuki bilgi ile gerçek anlamda hukukçu olunamayacağının bilinciyle, yabancı diller, ekonomi, siyaset, tarih, yazılım, karşılaştırmalı hukuk alanlarında geniş bir yelpazede sunulan seçmeli ders kataloğu, mezunlarının meslek hayatına her anlamda donanımlı olarak atılmalarını mümkün kılmaktadır.

İstanbul Gedik Üniversitesi, Hukuk Fakültesinden mezun olan öğrencilere de alanlarında uzmanlaşabilmeleri adına çeşitli imkânlar sunmaktadır. Bu kapsamda Özel Hukuk ve Kamu Hukuku alanlarında kapsamlı ders içerikleri ile lisansüstü eğitim fırsatı sağlamıştır.

Bir öğrencinin üniversite hayatından beklentilerinin bilincinde olan İstanbul Gedik Üniversitesi çeşitli sosyal, sanatsal ve sportif kulüp ve faaliyetleri ve İstanbul’un merkezinde yer alan konumuyla, öğrencilerin yoğun ders temposu içinde sosyal yönlerini de pekiştirebilecekleri keyifli bir üniversite yaşamı sunmaktadır.

GEDİK Hukuk’ta Bu Hafta!