Fakülte Etkinlikleri

 • PROF. DR. AHMET BAŞÖZEN, 10-11 EKİM TARİHLERİNDE “ANAYASA-MEDENİ USUL VE İCRA İFLAS HUKUKU İLİŞKİSİ” KONULU GELENEKSEL XVIII. MİHBİR TOPLANTISI’NDA “İFLAS TASFİYESİNDE MÜFLİSİN MEKTUPLARINA EL KONULMASI VE MÜFLİSİN ÖZEL HABERLEŞME ÖZGÜRLÜĞÜNÜN SINIRLANDIRILMASINA YÖNELİK ANAYASAL SORUNLAR” BAŞLIKLI BİR SUNUM YAPMIŞTIR. (Detaylar İçin Tıklayınız)

 

 • 4 Mart Dünya Cinsel İstismarla Mücadele Günü Etkinliği Yoğun İlgi İle İzlendi

Hukuk Alemi Platformu ev sahipliğinde ve İstanbul Gedik Üniversitesi iş birliği ile 4 Mart Dünya Cinsel İstismarla Mücadele Günü etkinliği Youtube canlı yayını üzerinden gerçekleştirildi. (Detaylar İçin Tıklayınız.)

 • Türkiye’de İdari Teşkilat ve Uygulamaya Dair Tartışmalar Konulu Etkinlik Gerçekleştirildi

İstanbul Gedik Üniversitesi Karşılaştırmalı Hukuk Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Bielefeld Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş Birliği ile “Türkiye’de İdari Teşkilat ve Uygulamaya Dair Tartışmalar” Konulu Etkinlik Gerçekleştirildi. (Detaylar İçin Tıklayınız)

 • Kadın Hakları ve Kadına Karşı Şiddet Konulu I. Uluslararası Hukuk Öğrencileri Kongresi Öğrenci İzlenimleri

“Kadın Hakları ve Kadına Karşı Şiddet” başlıklı I. Uluslararası Hukuk Öğrencileri Kongresi’nde tebliğ sunan öğrencilerin izlenimleri. (Detaylar İçin Tıklayınız)

 • Kadın Hakları ve Kadına Karşı Şiddet Konulu I. Uluslararası Hukuk Öğrencileri Kongresi Gerçekleştirildi

Hukuk Alemi Platformu’nun ev sahipliği ve organizasyonunda, İstanbul Gedik Üniversitesi, Universität Bielefeld ve Universität Kassel iş birliği ile Kadın Hakları ve Kadına Karşı Şiddet Konulu I. Uluslararası Hukuk Öğrencileri Kongresi 13 Aralık 2020 Pazar günü online olarak saat 10:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleştirildi. (Detaylar İçin Tıklayınız)

 • 10 Aralık İnsan Hakları Günü Kapsamında Düzenlenen “İNSAN HAKLARI VE HUKUK” Etkinliği Yoğun Bir İlgiyle İzlendi

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında, İstanbul Gedik Üniversitesi İnsan Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Hukuk Fakültesi tarafından “İnsan Hakları ve Hukuk” başlıklı konferans Zoom üzerinden gerçekleştirildi. (Detaylar İçin Tıklayınız)

 • “Atatürk ve Hukuk” Etkinliği Büyük Bir İlgiyle İzlendi

10 Kasım günü Üniversitemizin Hukuk Fakültesi tarafından Zoom üzerinden “Atatürk ve Hukuk” başlıklı bir toplantı düzenlendi. (Detaylar ve Video İçin Tıklayınız)

 • 29 EKim Özel “Tarihin Derin Sırları” Programı Gerçekleştirildi. 

İstanbul Gedik Üniversitesi Kültür Yayınları Serisinin 2 . si Prof.Dr Berin Ergin ve Dr.Öğretim Üyesi Orhan Çekiç tarafından gerçekleştirildi. (İzlemek için tıklayınız )

 • Lozan Konferansı Gerçekleştirildi

İstanbul Gedik Üniversitesi Kültür Yayınları Serisinin Lozan Konulu İlk Konferansı Gerçekleştirildi.

(Detaylar ve Video İçin Tıklayınız)

 • Türkiye’nin COLREG’e Taraf Olma Süreci ve Tüzüğün Hükmü – Prof. Dr. Kerim Atamer

İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kerim Atamer “Türkiye’nin COLREG’e Taraf Olma Süreci ve Tüzüğün Hükmü” başlıklı sunumu ile İstanbul Barosu tarafından düzenlenen etkinliğe katılım gösterdi.

(Detaylar ve Video İçin Tıklayınız)

 • Uzlaştırma Tartışmaları Etkinliği Gerçekleştirildi

Uzlaştırma Tartışmaları Adlı Etkinlik İstanbul Gedik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda Gerçekleştirildi.

(Detaylar ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız)

 • Yargıda Kadın Olmak Etkinliği Gerçekleştirildi

İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü “Dünya Kadınlar Günü Haftası Kapsamında Yargıda Kadın Olmak” başlıklı söyleşi ile anıldı.

(Detaylar ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız)

 • 20. Kuruluş Yıl Dönümünde Türk Uluslararası Gemi Sicili (TUGS) ve Yabancı Gemi Sicilleri Etkinliği Gerçekleştirildi

İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İMEAK Deniz Ticaret Odası tarafından düzenlenen “20. Kuruluş Yıldönümünde Türk Uluslararası Gemi Sicili (TUGS) ve Yabancı Gemi Sicilleri” sempozyumu gerçekleştirildi.

(Detaylar, Fotoğraflar ve Video İçin Tıklayınız)

 • Çağdaş Devlette Yargının İşleyişi Etkinliği Gerçekleştirildi

İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Genel Kamu Hukukçuları Topluluğu tarafından ortaklaşa düzenlenen “Çağdaş Devlette Yargının İşleyişi” çalıştayı 14.12.2019 tarihinde İstanbul Gedik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.

(Detaylar ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız)

 • İnsan Haklarında Bazı Yanlışlar & Bazı Doğrular Konferansı Gerçekleştirildi

İstanbul Gedik Üniversitesi İnsan Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rona Aybay’ın konuşmacı olduğu “İnsan Haklarında Bazı Yanlışlar & Bazı Doğrular” başlıklı Konferans 10 Aralıkta düzenlenmiştir.

(Detaylar ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız)

 • Hukuk Fakültesi Akademik Yıl Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Hukuk Fakültemiz, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin katıldığı açılış toplantısı ve ilk ders ile eğitim öğretim hayatına başladı.

(Detaylar ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız)

 • Emperyalizm ve Ermeni Politikası Konferansı Gerçekleştirildi

İstanbul Gedik Üniversitesi İnsan Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Emperyalizm ve Ermeni Politikası” isimli konferans 04 Nisan Perşembe günü Hilton Bosphorus’ta gerçekleştirilmiştir.

(Detaylar, Fotoğraflar ve Video İçin Tıklayınız)

 • Sevr’den Lozan’a Türkiye Cumhuriyeti Değerleri Konferansı Gerçekleştirildi

İstanbul Gedik Üniversitesi tarafından düzenlenen “Sevr’den Lozan’a Türkiye Cumhuriyeti Devleti Değerleri” isimli konferans, 25 Ekim Perşembe günü Hilton Bosphorus’ta gerçekleştirildi.

(Detaylar ve Video İçin Tıklayınız)

 • Robot Dünyası ve İnsan Konferansı Gerçekleştirildi

Hemen her sektörde hızla ilerleyen robot teknolojisi, gündelik hayatımızın da bir parçası haline gelmeye başladı. Geliştirilen robotların insanlarla olan ve gelecekte olması öngörülen ilişkileri, İstanbul Gedik Üniversitesi İnsan Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi (İHUAM) tarafından Hilton Bosphorus’ta düzenlenen “Robot Dünyası ve İnsan” konulu konferansta ele alındı.

(Detaylar, Fotoğraflar ve Video İçin Tıklayınız)

 • Dijital Dünyada İnsan Hakları ve Siber Güvenlik Konferansı Gerçekleştirildi

İstanbul Gedik Üniversitesi İnsan Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Dijital Dünyada İnsan Hakları ve Siber Güvenlik” Konferansı Hilton Bosphorus İstanbul’da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

(Detaylar, Fotoğraflar ve Video İçin Tıklayınız)

 • Üçüncü Bin Yıl Türkiye’sinden Kadınlara Sesleniş Konferansı Gerçekleştirildi

İstanbul Gedik Üniversitesi İnsan Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Türk Hukukçu Kadınlar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Üçüncü Bin Yıl Türkiye’sinden Kadınlara Sesleniş” konulu konferans Green Park Hotel Pendik’ de gerçekleştirildi.

(Detaylar, Fotoğraflar ve Video İçin Tıklayınız)

 • Deprem Konferansı Gerçekleştirildi

İstanbul Gedik Üniversitesi’nin İnsan Hakları Uyg. ve Araş. Merkezi ile Mimarlık, Şehircilik, Tasarım Uyg. ve Araş. Merkezi işbirliğinde 10 Mayıs 2017’de Hilton İstanbul Bosphorus Otel’de gerçekleştirdiği konferansta deprem, inşaatlar, kentsel dönüşüm ve devletin sorumlulukları ile ilgili konular çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve alanında uzman kişilerce toplumun bilgisine sunuldu.

(Detaylar, Fotoğraflar ve Video İçin Tıklayınız)

 • Göç ve Göçmen Konulu Konferans Gerçekleştirildi

İstanbul Gedik Üniversitesi’nin  İnsan Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi açılışı ile birlikte 22 Şubat 2017 tarihinde Hilton İstanbul Bosphorus Otel’de gerçekleştirdiği konferansta Türkiye’de Yaşanan Göç ve Göçmen konusunun Sosyal ve Hukuki Boyutunu alanında uzman konuşmacılar ile değerlendirdi.

(Detaylar ve Video İçin Tıklayınız)