Faaliyetler

Mentorluk Programı ile İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencilerini ve Gedik Holding yöneticilerini bir araya getiriyoruz!

Mentorluk Progamı; İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencileri ile Gedik Holding bünyesindeki yöneticileri bir araya getirerek, yöneticilerin kariyer ve iş hayatında edindikleri tecrübelerini, İstanbul Gedik Üniversiteli öğrenciler ile paylaşmalarını ve onları profesyonel hayata hazırlamalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

İlk etapta 20 öğrenci ile başlayacağımız bu programda, seçilen öğrenciler her akademik yılın yalnızca bir dönemi için, bölümleri bazındaki yöneticilerle eşleşecektir. Her bir yönetici en fazla 2 öğrenci ile programa dahil olacaktır. Eşleştirilen öğrenci ve yönetici hangi koşullarda (zaman, süre, yer ve konu gibi) görüşeceklerini birlikte belirleyebilecektir. Bu kapsamda da Mentorlerimizden (yöneticilerimizden); Mentee’sinin (öğrencisinin) isteklerini ve beklentilerini dinlemesini, iş dünyası, şirketi ve sektörü hakkında “mentee” olan öğrenciyi yol göstermesini, staj, part-time iş, tam zamanlı iş arayışlarında rehberlik etmesini, Mentee’nin kendini keşfetmesine yardımcı olmasını ve öngörülen buluşmaları gerçekleştirebilmesini (ayda 2 saat) beklemekteyiz.

Dönem sonunda görüşmelerin tamamlanmasını takiben, programın güçlü ve gelecete geliştirilmesi gereken yönlerinin belirlenmesi amacıyla mentorlerimizden değerlendirme raporunu oluşturmalarını talep etmekteyiz.