Sosyal ve Kültürel Faaliyetler

  • İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Sanat, Türkiye’nin ilk dijital piyano festivalini 21 Ekim 2020 ve 5 Mayıs 2021 tarihleri arasında düzenledi.

  • Gedik Sanat, İstanbul Gedik Üniversitesi ile birlikte kurguladığı “Karantina Halleri” projesiyle tiyatro ve müziği bir araya getirdi. Bu projede, genç kuşağın önce gelen tiyatro oyuncuları Özgün Çoban, Ozan Erdönmez, Beste Koçak ve Nilay Erdönmez performansları ve provalardaki yaklaşımlarıyla İstanbul Gedik Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencilerine ilham verici ve unutulmaz bir atölye ortamı yarattılar.

KARANTİNA HALLERİ – RÜYA OYUNU – YouTube

Karantina Halleri | Üç Kız Kardeş – YouTube

KARANTİNA HALLERİ -PEER – YouTube

KARANTİNA HALLERİ – AĞZI ÇİÇEKLİ ADAM – YouTube

  • KADININ SÖZÜ VAR
    • Gedik Sanat, İstanbul Gedik Üniversitesi ile birlikte kadınların ifade biçimlerini, kendini gerçekleştiren lider kadınları ve koro Kültürünün bu çerçevedeki rolünü ortaya çıkaran bir projeye Kasım 2020 tarihinde imza atmıştı.
    • Kasım ayı boyunca dijital platformlarda birçok alanda uzman konuklarla zenginleşen proje için bestelenmiş üç eser pandemi koşulları sebebiyle seslendirilememişti. Üç kadın şairimizin dizelerini besteleyen üç bestecimizin koro eserleri  28-29-30 Haziran tarihlerinde Gedik Sanat Youtube kanalında yayınlandı.
    • Eserleri Koro Şefi Volkan Akkoç yönetiminde çalışmalarını sürdüren Türkiye’nin ilk ve tek kadın korosu Sirene seslendirdi.

 

İstanbul Gedik Üniversitesi bünyesinde Gazetecilik, Yarışma Etkinlikleri, Girişimcilik, Türk Halk Dansları ve Folklör, Türk Kültürü, Kariyer, Karikatür ve Resim, Gezi, Tarih, Genç Liderler, Bilim ve Teknik, Sosyal Dayanışma ve Toplum Bilinci Kulüpleri faaliyet gösteriyor. Üniversitenin Pendik Yerleşkesinde 450 kişilik koltuk kapasitesine sahip kongre salonunda ve Kartal Yerleşkesinde 150 kişilik koltuk kapasitesine sahip konferans salonunda her türlü konferans, panel, sempozyum, kongre, tiyatro ve konser etkinlikleri düzenleniyor.