Öğrencilerimizin Görüşleri

Ahmet Faruk YARIKBAŞ
İstanbul Gedik Üniversitesinin tecrübeli hazırlık kadrosu ve istediğim bölümün %100 İngilizce olması üniversite seçimimde büyük rol oynadı. Mekatronik Mühendisliği otomasyon kontrol ve mekaniği bir arada bulundurduğu için ilgi çekiciydi. Hazırlık sınıfına devam ederken kendimi geliştirme ve farklı insanlarla tanışma fırsatı yakaladım. Tavsiyem hazırlıktaki zamanınızı iyi kullanınız. Dersleri hem eğlenceli hem de bir o kadar öğretici geçen hocalarıma teşekkürlerimi iletiyorum.

 

 

 

Rabia Yağmur AKSOY
İstanbul Gedik Üniversitesi’nde 2018-2019 akademik yılında İngilizce Hazırlık Programında okudum. İngilizceyi akademik olarak öğrenmek çok önemli olduğu için İngilizce bir program tercih ettim. Üniversite sınavına hazırlanırken yaşadığım stresten sonra benim için keyifli ve güzel bir yıl oldu. Hocalarımız eğlenceli ve enerjik olduğu için şanslıydık. Çünkü böylece dersler çok verimli geçti. Eğer tercih ederseniz, hem iyi arkadaşlıklar kurabilir hem de yeni bir dil öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Ahmet ÖZENİR
İstanbul Gedik Üniversitesi İngilizce hazırlık sınıfına 2017 yılında başladım. 2018 Haziran ayına kadar geçen bu süreçte bizlerden yardımını esirgemeden İngilizce öğrenmemizi sağlayan ve çeşitli sınıf içi aktiviteleriyle bu süreci kolaylaştıran akademisyenlerimize teşekkürlerimi sunarım. İngilizce Yeterlilik sınavımı başarı ile geçmemin akabinde Mekatronik Mühendisliği bölümüne başladım. 2018 yılından bu yana okuduğum bölümümde okulumuzdan birçok akademisyenle tanışma fırsatı buldum. Her biri kendi alanında uzman ve çeşitli endüstrilerde çalışma deneyimine sahip bölüm öğretmenlerimiz bizler için dersleri ve içerikleri öğretme çabasını fazlasıyla vermektedirler. Şu an 2. Sınıfın yaz tatilinde stajımı yaptığım firmada yarı zamanlı çalışan olarak devam etmekteyim. Bir öğrenci olarak öğrencilere vereceğim tavsiye; okulumuzun akademik kadrosu ve sağladığı imkânlara sarılarak yapacakları en iyi biçimde güçlü bir gelişime devam etmeleridir.

 

 

 

Ece KARLI

Uluslararası Ticaret ve Finans bölümünde okuyorum.  2019 yılında hazırlık sınıfına katıldım. İstanbul Gedik Üniversitesinin akademik kadrosu ve eğitimi iyiydi.  Ayrıca ders kaynakları çok verimliydi. Bence buradaki en önemli etken derslerimize katılan hocalarımızdı. Hocalarımızın karakterlerinin disiplinli, eğlenceli ve enerjik olduğunu söyleyebilirim. Son olarak öğrencilere tavsiyem; istikrarlı çalışmaları ve disiplinli olmalarıdır.

 

 

 

 

Berk DEMİRCİ
2018 yılında İstanbul Gedik Üniversitesinde Mekatronik Mühendisliği İngilizce bölümünü okumak için geldim. Teknolojiye küçüklüğümden beri hep merakım olmuştur. O yüzdende teknolojiye geniş bir perspektiften bakmak için Mekatronik Mühendisliği benim için en uygun bölümdü. Herkesin bildiği gibi küresel bir dünyada yaşıyoruz. Mesleğimizi uluslararası düzeyde yapmak için İngilizce bilmenin çok önemli olduğunu biliyordum. İstanbul Gedik Üniversitesi’ni de gerek İngilizce eğitimi gerek mühendislik eğitimindeki değerli akademik kadrosu için seçtim. İngilizce öğrenmek için hazırlık sınıfına başladım ve ilk kurdan sonuna kadar okuma, yazma, konuşma konusunda kapsamlı bir şekilde kendimi geliştirdim. Özellikle yabancı hocalar tarafından verilen konuşma kulüpleri çok faydalı olmuştu. Herkese İngilizcesini geliştirmesi konusunda İstanbul Gedik Üniversitesi’ne güvenebileceğini içtenlikle söyleyebilirim. Hazırlık öğrencilerine tavsiyem kendilerine sağlanan tüm imkânlardan yararlanarak kendilerini geliştirmeleridir.

 

Tuğçe İrem BAYRAM

2019-2020 yılları arasında İngilizce hazırlık programına katıldım. Akademik kadrosu çok iyiydi. İkinci dönem online olmasına rağmen dersler hiç aksamadı. Çok fazla pratik yapabildik.  İstanbul Gedik Üniversitesi İngilizce hazırlık programına iyi ki katılmışım. Tüm imkânları sağladılar ve kendimi geliştirdim. Kesinlikle katılmanızı ve bu eğitimden faydalanmanızı tavsiye ediyorum.

 

 

Emre KÜÇÜKOSMAN

İstanbul Gedik Üniversitesine 2014’te İngilizce hazırlık programıyla başladım. Ek tercihlerden dolayı 2 ay geç kalmama rağmen geri kaldığım konuları hocalarımızın verdiği ek derslerle kapattım. Gerek yapılan yoğun konuşma aktiviteleri gerek doğru yönlendirmeler ve tavsiyeler ile konuların detayı ve takibi sayesinde İngilizceyi yetkin şekilde kullanmayı öğrendim.

 

 

 

Tuğçe YAZGAN

Üniversitemizde 2. sınıf mekatronik mühendisliği öğrencisiyim. Mekatronik Mühendisliği bölümünü seçerken İngilizce eğitim vermesinden dolayı İstanbul Gedik Üniversitesini tercih ettim. Kişisel gelişimimi destekleyen çeşitli yarışmalarla ve üniversitemizdeki akademik kadrosunun profesyonelliği ile hazırlık eğitimimi tamamladım. Öğrenci arkadaşlarıma tavsiyem, fakülte hayatlarında bir adım önde olabilmek için hazırlık eğitiminin fırsat ve avantajlarından mutlaka yararlanmalarıdır.

 

 

 

 

 

 

 

Enes DUKAN

2018 yılında Mekatronik Mühendisliği bölümü öncesi 1 yıl İngilizce hazırlık okudum. Bu bir yılda hem yabancı hem yerli hocalarımla İngilizce’ye iki farklı perspektiften bakma şansım oldu. Bu sayede sadece İngilizce öğrenmekle kalmadım, ilkokuldan beri süregelen yabancılarla konuşma özgüvensizliğimi  de aştım. Sınıf mevcudunun az olması hocaların öğrencilerle tek tek ilgilenmesi ve herkesin eksiklerini söylemesi bizim için ayrı bir şanstı. Bölüme geçtiğimde aldığım eğitim sayesinde hem dersleri anlamada hem de yabancı arkadaşlarımla anlaşmada bir zorluk çekmedim.

 

 

Tunay ÖZKAN

2013-2014 yılında İstanbul Gedik Üniversitesi Mimarlık bölümünü kazandığım da İngilizce hazırlık sınıfında eğitim görmeye başladım. Gerek eğitim kadrosu ve konumu itibariyle ilk sıradaki tercihimdi. İngilizce hazırlık akademisyen kadrosu gayet eğitici ve eğlenceli bir şekilde eğitim almamızı sağladı. Böylece hazırlık programını başarılı bir şekilde tamamladım. Öğrencilere tavsiyem hazırlık bölümündeki güler yüzlü ve anlayışlı hocaların değerini bilmeleri ve düzenli çalışmalarıdır.

 

 

 

 

 

 

Hüseyin BULUT

2017 yılında liseden mezun olduğumda, hem istediğim bölümün akademik kadrosundan hem de eğitim dilinin İngilizce olmasından dolayı İstanbul Gedik Üniversitesini tercih ettim. Hazırlık sınıfına başladığımda İngilizce seviyem A1 bile değilken, hocalarımın üzerimdeki emekleri sayesinde C seviyesine taşıdığım İngilizcem ile hazırlık sınıfından mezun oldum. Öğrencilere altın cümlem: Bir şeyi gerçekten başarmayı istiyorsanız içinde bulunduğunuz durumu en ufak ayrıntısına kadar kendiniz için fırsata çevirmelisiniz.

 

 

 

 

Oğuz Can SAZLI

2013-2014 eğitim öğretim yılında İngilizce hazırlık programına katıldım. İngilizce hem eğitim hayatım hem de iş hayatım için çok önemliydi. Öncelikle hazırlık programı çok eğlenceli ve keyifliydi. Aynı zamanda tecrübeli akademik kadrosu ve disiplinli eğitimi sayesinde İngilizcemi belirgin bir şekilde geliştirdim. Sonraki eğitim hayatımda bu programın çok faydasını gördüm. Sadece eğitim hayatımda değil iş hayatına adım attıktan sonrada hazırlık programının avantajlarını yaşadım. Öğrencilere tavsiyem eğlenerek İngilizce öğrenmek ve profesyonel hayata bir adım önce başlamak için İstanbul Gedik Üniversitesi hazırlık programının tüm imkânlarından faydalanmalıdırlar.