444 5 438     info@gedik.edu.tr    GEBİS

Bölüm Hakkında

İstanbul Gedik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü, nitelikli akademik kadrosu ile nitelikli Endüstri Mühendislerini yetiştiren ve onlara istihdam sağlayacak bilgi ve becerilerle donatan eğitim sistemleri tasarlayıp, uygulayan bir bölüm olmayı hedefliyor.

Bölümün amacı; analitik düşünce yeteneği gelişmiş, sorgulama becerisine sahip, takım oyuncusu olan, kariyer odaklı, çalışma hayatının gereklerine donanımlı, girişimci ve tüm sektörlerde tercih edilen Endüstri Mühendisleri yetiştirmektir.

Günümüz ve geleceğin piyasa koşullarına uygun, yenilikçi, gerekli yetkinlikleri sağlayan ders planı ile bölüm öğrencileri Ekonomik ve Finansal Sistemler, Yöneylem Araştırması, İstatistik, Kalite, Tedarik Zinciri Mühendisliği ve Genel Endüstri Mühendisliği gibi alanlarda uzmanlaşmak için eşsiz imkanlara sahip oluyor.

Öğrencilerin desteklendiği bursların yanı sıra, İstanbul Gedik Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen sektörel aktiviteler, öğrencilerin gelişimine hız katıyor. Bölüm öğrencilerinin yürüttüğü Endüstri Mühendisliği Kulübü ile işyeri ziyaretleri, kongreler, sektör günleri, sanayi projeleri gibi aktiviteleri gerçekleştiriliyor.

Avrupa Birliği üniversiteleriyle öğrenci değişimine olanak veren ERASMUS programı ile öğrencilerin yurt dışındaki eğitimlerine de olanak sağlanıyor.

Bölüm Başkanı Doç.Dr. Dilek KURT, Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Nilüfer ÇELİKKOL, Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Merve Doğruel ANUŞLU

Endüstri Mühendisliği Bölümü önderliğinde kurulan Endüstri 4.0 Kulübü Öğrencilerimiz ile

KULÜPLER

Endüstri Mühendisliği Kulübü

İstanbul Gedik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü, Endüstri Mühendisliği Bölümü danışmanlığında, Endüstri Mühendisleri öğrencileri tarafından 2017 yılında kurulmuştur.

Endüstri mühendisliği, bir ürün ortaya çıkarmak ya da bir hizmet sunmak için kurulan bir işletmenin sahip olduğu insan kaynağını, makineleri, malzemeleri, bilgiyi ve enerjiyi vb. girdileri bütünleştiren etkili ve verimli sistemleri tasarlayan, kuran, iyileştiren ve bu sistemlerin devamlılığının yönetimi ile ilgilenen mühendislik dalıdır. Mezunlarına, otomotivden elektroniğe; enerjiden tarıma; imalat sektöründen gıdaya; sağlık sektöründen bankacılığa; ulaşımdan iletişime; bilişimden perakendeciliğe kadar pek çok sektörde çalışma olanağı sunan bir bölümdür.

Endüstri Mühendisliği Kulübü, öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sağlayacak sosyal ve akademik etkinlikler düzenlemeyi hedefleyen ve her zaman farklı olmayı amaçlayan bir öğrenci kulübüdür. Üniversitemizin  “İş’te Gedik” hedefiyle yola çıkan öğrencilerimiz, işyeri ziyaretleri, kongreler, sektör günleri gibi aktiviteleri gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Endüstri Mühendisliği Kulübü, planlamış oldukları bu etkinliklerle öğrencilerin, daha nitelikli bireylere dönüşmelerini, çalışma hayatını tanıyarak sürekli gelişmelerini misyon edinmiştir.

Endüstri 4.0 Kulübü

İstanbul Gedik Üniversitesi Endüstri 4.0 Kulübü dijitalleşmenin üretim ve yönetim etkilerinden yola çıkarak, Endüstri Mühendisliği Bölümü danışmanlığında Endüstri Mühendisleri öğrencileri tarafından 2016 yılında kurulmuştur.

Endüstri 4.0, mevcut yaşam biçimini iyileştirmek için teknoloji ve endüstriyel otomasyon alanındaki tüm ileri araştırmaların bir araya getirilmesinden oluşan bir evrimdir. Bu evrim, insanların ve yeni teknolojilerin kesişme noktasındaki üretim hedeflerini gerçekleştirmek için otomasyon, veri alışverişi, bulut, siber fiziksel sistemler, robotlar, Büyük Veri, VR, AI, IoT ve endüstriyel teknikleri kullanan günümüzün endüstriyel dönüşümüdür.

Endüstri 4.0 Kulübü, okulumuz öğrencilerinin 4. Sanayi Devrimi konusunda bilgilenmelerini ve bu hususta kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak sosyal ve akademik etkinlikler düzenlemelerini hedefleyen bir öğrenci kulübü olmanın yanı sıra işyeri ziyaretleri, kongreler, sektör günleri gibi aktiviteleri gerçekleştirmeyi planlamaktadır. 2017 yılında, Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen “Sanayinin Dijitalleşmesi: Endüstrinin 4.0 Evrimi” Uluslararası Konferansının organizasyonuna Endüstri 4.0 Kulübü öğrencilerimiz de katkıda bulunmuşlardır.