Fotoğraf ve Video Albümü

  • 24.05.2019 Tarihli Danışma Kurulu Toplantısı

Her yıl dönem başında, eğitim – öğretim sistemimizin geliştirilmesi amacıyla; alanında öncü firmaların temsilcilerinin, sektörde Ar&Ge mühendisi ve satış mühendisi olarak çalışan mezun öğrencilerimizin, ülkemizin en iyi devlet üniversitelerinde görev yapan akademisyenlerin ve Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası temsilcisinin yer aldığı toplantılar gerçekleştirmekteyiz. Böylelikle teorik ve uygulamalı eğitimlerimizin sektörel anlamda sağladığı faydayı değerlendirebilmekte ve sürekli iyileştirmeyi sağlamaktayız.

  • Metalurji ve Malzeme Mühendisliğine Giriş ve Etik Dersi, Prof. Dr. Günnur DİKEÇ ve Müh. Tunç ATİKER Semineri

Bölümümüzün ilk yarıyılından itibaren derslerimizde alanında uzman akademisyenlerin ve sektörde mühendis olarak çalışan mezunlarımızın yer aldığı seminerler düzenlemekteyiz. Böylelikle öğrencilerimiz, mezun olduklarında sektörde karşılaşabilecekleri mühendislik uygulamalarını birebir dinleyebilmekte, geleceğe yönelik önemli ölçüde vizyon kazanabilmekte ve çalışmak istedikleri alanı erkenden belirleyerek kariyerlerini yönlendirebilmek adına kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilmektedirler.

  • 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Arçelik A.Ş AR&GE Merkezi Teknik Gezisi
  • 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Tic. A.Ş Teknik Gezisi
  • 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı IPG Photonics Fiber Lazer Sistemleri A.Ş Teknik Gezisi

Her dönem en az 2 defa olacak şekilde sektörde öncü firmalara teknik geziler düzenleyerek, öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca gördükleri teorik ve uygulamalı derslerin karşılığı olan yüksek katma değerli mühendislik uygulamalarını bire bir ve yerinde inceleyebilme fırsatı sunmaktayız.

  • 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu ALUS’09

Metalürji ve Malzeme Mühendisliği alanında ülkemizde gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası kongre, konferans, sempozyum ve kariyer günleri gibi bilimsel etkinlere katılarak sektördeki ve akademideki tüm bilimsel gelişmeleri takip etmekte, öğrencilerimize sektör temsilcileri ile bir araya gelerek staj ve iş imkanları sağlama fırsatı sunmaktayız. Böylelikle öğrencilerimiz eğlenceli bir ortam içerisinde endüstriyel ve akademik hayata hazırlamaktayız.

  • Bölümüzün öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Berksoy Yavuz X. Uluslararası Katılımlı Seramik Kongresi’nde 14-16 Ekim tarihinde ‘PMN-PNN-PZN-PT Dörtlü Katı Eriyik Sisteminin Yapısal ve Elektriksel Özelliklerinin İncelenmesi’ konulu sözlü sumunu ve ‘Plakasal SrTiO3 Şablon Parçacıkların İki Farklı Yöntem ile Sentezlenmesi ve Yapısal Özelliklerinin İncelenmesi’ konulu poster sunumu yapılmıştır..