20 Kas 2017

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 15. İstanbul Bienali Sergi Gezisi

GSMF Görsel İletişim Tasarımı Bölümü tarafından, Yrd.Doç.Dr. Ruhcan AKİL ve Öğr.Gör. Öznur GÜZEL KARASU GİT 129 GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMINA GİRİŞ ve GİT 127 SANAT TARİHİ I dersleri kapsamında bölüm Araştırma Görevlerinin katılımı ve öğrencilerle birlikte, 3 Ekim 2017 tarihinde “İyi Bir Komşu” başlığını taşıyan 15. İstanbul Bienali kapsamında Pera Müzesi, İstanbul Modern Müzesi, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’na sanatsal gezi düzenlenmiştir.

Uluslararası bienallerin  amacı; sanat ve kültür etkinliklerinin üst düzey bir kesitini öne çıkararak, her ülkenin güncel sanat anlayışını tanımak, ülkesinde ya da uluslararası sanat ortamında sanatın genel gelişimine katkı getiren sanatçıları tanıtmak ve bunu sanat uzmanlarına, koleksiyonculara ve geniş kitlelere sunmaktır.

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü olarak öğrencilerimizle birlikte sanatsal bakış açımızı genişletmek amacıyla Bienali gezerek çeşitli fotoğraflar çekme imkanı yakalayarak, derslerimize katkı sağlayan bir etkinlik gerçekleştirmiş bulunmaktayız.