Program Başkanının Mesajı

Sevgili Gençler;

Güvenlik, bilgi güvenliği, kişisel verilerin güvenliği, özel hayatlarımızdan iş hayatımıza kadar her yerde sorun olarak karşımıza çıkabilmektedir. Eski yaklaşımlar ile artık güvende olamayacağımızı biliyoruz. Çok güvenli zannettiğimiz sistemlerin, basit bir kullanıcı hatası yüzünden nasıl etkisiz hale gelebileceğini tahmin etmek zor değil. Henüz bu durumla karşılaşmamış olmanız karşılaşmayacağınız anlamına gelmemektedir.

Gedik Meslek Yüksekokulu Bilişim Güvenliği Teknolojisi programı olarak bilgi güvenliği konusunda yeterli bilgi ve birikime sahip, gelişmeleri yakından takip edebilen, bilgi güvenliği alanındaki yazılımları kullanabilen, bilgi güvenliği konusunda ortaya çıkan hataları düzeltebilen nitelikli çalışkan elemanları yetiştirmeyi ve bilişim sektörüne kazandırmayı amaçlamaktayız.

Ülkemizin geleceği siz sevgili gençlere, kurumlar için vazgeçilmez bir değer olan  bilginin emanet edilmesi, içinde bulunduğumuz çağın olmazsa olmazı teknoloji ve bilimin kazandırılması yüksekokulumuzun gururu olacaktır.