0 850 532 64 38 - 444 5 438     info@gedik.edu.tr

Bölüm Hakkında

İş Sağlığı ve Güvenliği  bir işyerinde çalışanın, üretimin ve işyerinin daha sağlıklı ve verimli olabilmesi için yapılması ve sürekli geliştirilmesi gereken bilimsel ve sistematik çalışmaların bütünüdür. İstanbul Gedik Üniversitesi  Sağlık Bilimleri Fakültesi  İş Sağlığı ve Güvenliği  Bölümü olarak hedefimiz; öğrencilerine sağladığı üstün bilgi ve meziyetler ile  gelecek nesillere sağlık ve güven içinde çalışma ortamı sağlayacak yeni  İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri yetiştirmek ve  konusunda  güvenilir, sağlam adımlarla ilerlemeye devam etmektir.

Bölümümüz  öğretim programı, öğrencilerin  ufkunu açan ve mesleğe bakış açısını değiştiren eğitim anlayışıyla, eğitimin ilk günlerinden itibaren işini seveceğine  ve başarıyla yapacağına olan inancının tam olarak yerleşmesini sağlayacak şekilde yapılandırılmıştır.

Kurulacak olan “ İstanbul Gedik Üniversitesi Uygulama OSGB’mizin de katkıları ile birlikte İş Sağlığı ve Güvenliği bölümümüzde öğrenilen üst düzey  bilgilerin,  gerçek hayatta ve iş hayatında uygulanması  konusunda öğrencilere sağladığı faydaları katlayarak arttırmak amaçlanmaktadır.

 

Kuruluş ve Amaç

Bölümümüz Sağlık Bilimleri Fakültesi çatısı altında 29/03/2017 tarihinde kurulmuş olup, 2017-2018 akademik yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. İş Sağlığı ve Güvenliği,  bir işyerinde çalışanın, üretimin ve işyerinin daha sağlıklı ve verimli olabilmesi için yapılması ve sürekli geliştirilmesi gereken bilimsel ve sistematik çalışmaların bütünüdür. Sağlık Bilimleri Fakültesi,  İş Sağlığı ve Güvenliği  Bölümü olarak hedefimiz; öğrencilerine sağladığı üstün bilgi ve meziyetler ile  gelecek nesillere sağlık ve güven içinde çalışma ortamı sağlayacak, eleştirel düşünen, akademik üstünlük ve araştırma öğelerini birleştiren yeni  İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri yetiştirmektir.

Kurulmuş olan “Uygulamalı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi’mizin de katkıları ile birlikte İş Sağlığı ve Güvenliği bölümümüzde öğrenilen üst düzey  bilgilerin,  gerçek hayatta ve iş hayatında uygulanması  konusunda öğrencilere sağladığı faydaları katlayarak arttırmak amaçlanmaktadır.