Müdürün Mesajı

Merhaba, benim adım Güvenç SORARLI. İstanbul Gedik Üniversitesi Sualtı Teknolojileri Uygulama ve Araştırma merkezinin (GESUT) müdürüyüm. İstanbul Kartal’da bulunan merkezimiz, macera dolu profesyonel bir dalgıçlık kariyeri için heyecan verici imkânlar sunuyor.
Sualtı Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi öğrencilerimize dalış sektöründe profesyonel birer dalgıç olabilmeleri için gerekli dalış becerilerini kazandırmaktadır. Program yüzey uygulamalarına ve tüplü dalışa hızlı bir giriş yapmakta; sanayi dalgıçlığı, hava, karışım gaz dalışları, sualtı kesme ve kaynak eğitimi, sualtı robotik sistemleri (ROV), tahribatsız muayene (The non-destructive testing), sualtı film ve fotoğrafçılığı , dalış güvenliği, profesyonel iş alışkanlıkları, sualtı çalışma becerileri ve profesyonel bir dalgıç olmak için gerekli dalış bilimi temellerini içermektedir. Öğrenciler problem çözme yeteneklerini, takım olmayı ve iletişim becerilerini bu programa uygun şekilde geliştireceklerdir.
Sualtı ile ilgili konularda araştırma yapmak ve dalış tekniklerini geliştirmek amacı ile merkezimizde CMAS (Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques, Dünya Sualtı Etkinlikleri Konfederasyonu) standartlarına göre, CMAS eğitmenleri tarafından dalış eğitimi, dalış kursları, danışmanlık ve sualtı görüntüleme hizmetleri de vermektedir.
Özel donanımlı sınıfımız ve dalış eğitim sahamızla dalgıç programımız dünyadaki en iyi eğitimlerden birini sunmaktadır. İstanbul Gedik Üniversitesi Sualtı teknolojileri Uygulama ve Araştırma merkezi, öğrencilerine sonsuz heyecan ve macera dolu bir alanda üst düzeyde eğitimli olma fırsatı sunuyor.

Güvenç SORARLI
Merkez Müdürü