Sualtı Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi

İstanbul Gedik Üniversitesi Sualtı Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi, macera dolu profesyonel bir dalgıçlık kariyeri için heyecan verici imkânlar sunuyor. Sualtı Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi öğrencilerine dalış sektöründe profesyonel birer dalgıç olabilmeleri için gerekli tüm dalış becerilerini kazandırıyor.

Program yüzey uygulamalarına ve tüplü dalışa hızlı bir giriş yaparken; sanayi dalgıçlığı, hava, karışım gaz dalışları, sualtı kesme ve kaynak eğitimi, sualtı robotik sistemleri (ROV), tahribatsız muayene, sualtı film ve fotoğrafçılığı, dalış güvenliği, profesyonel iş alışkanlıkları, sualtı çalışma becerileri ve profesyonel bir dalgıç olmak için gerekli dalış bilimi temellerini içeriyor. Öğrenciler problem çözme yeteneklerini, takım olmayı ve iletişim becerilerini bu programa uygun şekilde geliştiriyor.

Sualtı ile ilgili konularda araştırma yapmak ve dalış tekniklerini geliştirmek amacıyla Merkezde CMAS* standartlarına uygun dalış eğitimi, dalış kursları, danışmanlık ve sualtı görüntüleme hizmetleri de verilmektedir.

* Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques, Dünya Sualtı Etkinlikleri Konfederasyonu

Güvenç SORARLI
Merkez Müdürü