Program Başkanının Mesajı

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencileri, işletmelerde muhasebe fonksiyonlarını kavrayıp, muhasebe işlemlerinin sağlıklı ve güvenilir bir şekilde işleyişini sağlamak, iş hayatı içinde yer alan muhasebe ve vergi uygulamalarını, gereksinimlerini ve yeniliklerini kavrayabilecek yeteneklere haiz, birikimli, girişimci, analitik düşünme yeteneğine sahip meslek elemanları olmaları amacıyla yetiştirilmektedir.

Sektörü ne olursa olsun her bir kurumun kesinlikle bir muhasebe departmanı vardır. Bu nedenle; programdan mezun olan öğrencilerin bir çoğu sektörde kolaylıkla iş bulmaktadır. Son zamanlarda muhasebe alanında bilgisayar paket programlarının yaygınlaştığı görülmektedir. Bundan dolayı bilgisayar programlarını kullanabilen nitelikte elemanlara piyasada her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Program dersleri, günümüzün gerektirdiği nitelikteki sınıflarda bilgisayar destekli olarak, alanında uzman öğretim görevlileri tarafından verilmektedir.

Mezun öğrencilerimiz, “Muhasebe Meslek Elemanı” ünvanı ile “Ön Lisans Diploması” almaya hak kazanırlar ve çeşitli kuruluşların muhasebe ve vergi birimlerinde, mali müşavirlik bürolarında görev almaktadırlar.