Bölüm Başkanının Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Sizler, kariyerinize esas teşkil edecek mesleğinizin temel yapı taşlarının oluşturulacağı ilk 4 yıla adım atmış bulunuyorsunuz. Bölümümüz, 2012 yılında öğrenci almaya başlamış olup, 2016 yılında ilk mezunlarını vermiştir. Dinamik, sanayi deneyimine sahip, tecrübeli öğretim üyesi kadrosuyla ulusal ve uluslar arası standartlarda Makine Mühendisliği eğitimi verilmesi hedeflenmektedir.

Bölümümüzdeki lisans eğitimi, mühendislik ana dersleri ve seçmeli derslerden oluşmaktadır. Öğrencilerimiz, derslerde edinmiş oldukları teorik bilgileri, Gedik Holding bünyesinde faaliyet gösteren fabrikalar başta olmak üzere, işbirliği içinde bulunduğumuz kuruluşlarda  uygulama olanağı bulmaktadırlar. Üniversite sanayi işbirliğinin en etkili uygulanabildiği bölümlerden biri olarak, başarılı  öğrencilerimiz ders saatlerinin dışındaki boş zamanlarda, sanayi projelerinde ve Gedik Holding bünyesindeki fabrikalarda aktif olarak görev alabilmektedir. Böylece, birinci sınıftan itibaren, başarılı öğrencilerimiz meslek hayatlarına adım atmış olmaktadırlar.

Öğrenci laboratuvarlarının yanısıra, Gedik Eğitim Vakfı bünyesinde bulunan Kaynak Mühendisliği Laboratuvarlarında, Tahribatsız Muayene Laboratuvarlarında ve Mekanik Testler Laboratuvarlarında sanayide kullanılan uygulamalara bizzat katılım sağlamaktadırlar. Ayrıca, mezun olan öğrencilerimizin, GEV bünyesinde yer alan Uluslararası Kaynak Mühendisliği diploma programına önemli avantajlarla katılım sağlaması desteklenmektedir.

Geleceğe yönelik kariyer planınız ne olursa olsun, çok disiplinli temel mühendislik yapısı, disiplinler arası çalışmaya uygunluğu ve sanayinin her alanında geniş uygulama olanağı bulunması nedeniyle, Makine Mühendisliği eğitimini almak, gelecekteki hayallerinizi gerçekleştirmekte en önemli kararınız olacaktır.