Bölüm Başkanının Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

İnternet ve bilgisayarların yaygınlaşması ile birlikte tüm meslek alanlarında önemli gelişmeler yaşanmaya başlanmıştır. Günümüzde de bilgisayar mühendisliğinin ana konuları olan yazılım ve donanım teknolojileri hayatımızın her alanına dokunup hayatımızı kolaylaştırmayı hedeflemektedir.

İstanbul Gedik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümünde alacağınız eğitimle günümüz yazılım ve donanım teknolojilerini anlayıp, geleceğin teknolojilerini üretecek bir altyapı ve anlayışa sahip olarak mezun olacaksınız.

Bilgisayar Mühendisliğinde, programlama, donanım altyapısı, bilgisayar ağları gibi temel konular yanında siber güvenlik, yapay zeka, bulut bilişim, mobil bilişim, büyük veri gibi güncel alanlarda hem teorik hem de uygulamalı derslerle analitik düşünebilen, günümüz ihtiyaçlarına cevap verecek, altyapı ile mezun olacaksınız.

Stajlar, laboratuvar uygulamaları ve derslerde verilen projelerle sizleri hem iş hayatına hazırlayacağız hem de girişimcilik kabiliyetlerinizi geliştireceğiz. Kazandığınız bu bilgi birikimle, çağımızın ihtiyaçlarına çözüm sunma yanında yeni bilgiler ekleyerek gelecek kuşaklara daha iyi bir dünya ve çevre bırakma bilinci içerisinde mesleğinizi yürütmeniz beklenmektedir.

Bilgisayar Mühendisliği bölümüne başlamanızla birlikte eğitim hayatı boyunca ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli bir eğitim almanız ve mesleğinizle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek için her zaman yanınızda olacağız.

Başarı dolu bir üniversite hayatı diliyorum.