Bölüm Başkanının Mesajı

Günümüzde mekanların tüm duyulara hitap etmesi, farklı deneyimlere olanak vermesi ve kullanıcıya sunduğu üç boyutlu görsellik o mekana özgün kimlik kazandırıyor; iç mimar bu noktada mekana kendinden bir iz bırakıyor. Aynı zamanda güvenli, kullanışlı ve tüm fiziksel konfor koşullarını sağlayan mekanların üretilmesi tasarımlarda önem taşıyor. Bu noktada bizler, İstanbul Gedik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü olarak tasarımcı kimliği ile fark yaratan, çağdaş, araştırmacı, eleştiriye açık, teknolojiye ve mesleki gelişimlere ayak uydurabilen iç mimarlar yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Deneyimli eğitim kadromuza, seçkin üniversitelerden akademisyenler ve sektörden profesyoneller destek veriyor. Öğrencilerimiz teorik dersler ile teknik bilgileri öğrenirken; kültür, sanat ve tarih alanlarında gelişiyor; tasarım stüdyoları ile özgün tasarım yetisi kazanıyor. Öğrencilerimizin farklı kültürlerin yarattığı tasarım anlayışlarını yerinde deneyimlemeleri amacıyla uluslararası eğitim programlarını destekliyoruz. Fakültemiz bünyesinde bilgi paylaşım günleri ve ürün tanıtım seminerleri düzenliyor; öğrencilerimizin uygulamaları yerinde gözlemleyebilmeleri için şantiye ve alan gezilerini önemsiyoruz.

Çağdaş ders programımız, deneyimli kadromuz, İstanbul Anadolu Yakası’nın merkez noktası Kartal ile Aydınlı, Çamlık ve Pendik Yerleşkelerimiz’le tam donanımlı iç mimarlar olarak yetişmek isteyen tüm gençleri İstanbul Gedik Üniversite’mize bekliyoruz.

Dr. Öğretim Üyesi Cahit Arsal ARISAL

Bölüm Başkanı