9 Mar 2017

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Dönem Sonu Sergisi

Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünün 2016-2017 güz dönemi öğrenci çalışmalarının sergilendiği İç.Mekan başlıklı bölüm sergisi 08 Mart 2017 Çarşamba günü Kartal Yerleşkesi B Blok Sergi Salonunda açılmıştır.

Sergide 1. Sınıftan 4. Sınıfa kadar tüm öğrencilerin çalışmaları yer almaktadır. 1. sınıf öğrencilerinin mimari çizimlere tüm doku, malzeme, renkleri yansıttıkları renkli sunum anlatımları ve nokta-çizgi çalışmalarının mekânsal yansımaları çizimler ve maketler üzerinden izlenebilir. 2. Sınıf öğrencilerinin Tasarım Stüdyosu I dersinde döşemede yırtıklar ile mekânsal ve görsel zenginlik kazandırılan iki katlı konut projeleri ve Tasarım Stüdyosu III kapsamında tohum bankası, diş, diyetisyen, ortodonti, fizik tedavi, veteriner vb. klinik tasarımları sergilenmektedir. Diploma projesinden adım bir önce olan Tasarım Stüdyosu V kapsamında ise İstanbul Gedik Üniversitesinin Pendik Kurtköy’de inşa edilmekte olan yeni yerleşkesi için öğrenciler kendi sosyal mekanlarını tasarlamışlardır. İç.Mekan başlıklı bölüm sergimizde Üniversitemizin yeni kampüsü için tasarlanan öğrenci merkezi tasarımları da görülebilir.

“İç.Mekan” başlıklı bölüm sergisi 06 Mart-24 Mart tarihleri arasında İstanbul Gedik Üniversitesi Kartal Yerleşkesi B Blok Sergi Salonu’nda gezilebilir.

http://www.arkitera.com/etkinlik/4181