Fotoğraf ve Video Albümü

TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK PROGRAMI TARAFINDAN TEMİZ ÇEVRE AYDINLIK GELECEK PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sosyal Sorumluluk Projeleri dersi kapsamında, danışmanlığını Öğr. Gör. Elvan DÜRBİN GÜMÜŞ ‘ün yaptığı  “Bir Kitap Bir Çocuk ”isimli proje de öğrencilerimiz Furkan ÇELİK, Mehmet Can KASIMLARLI, Sultan KEKLİK çeşitli kurumlar ve okullar ile işbirliği yaparak 10 hafta boyunca projelerini sürdürdü.

Proje Kapsamında,

“Çevre Kirliliğini Dikkat Çekmek ve Atıkların Değerlendirmesi” amacıyla gerçekleştirdikleri projede ;

Çeşitli okullarda öğrencilere çevre temizliği ve geri dönüşüm hakkında bilgi verildi. Pendik Belediyesinin geri dönüşüm tesisine gezi düzenleyerek okuldaki arkadaşlarımızı geri dönüşüm hakkında yerinde bilgilendirmek, geri dönüşümün nasıl yapıldığı hakkında bir farkındalık oluşturmak ve bilgi verilecek.

Çeşitli atıklardan “Çevre Kirliliğini Dikkat Çekmek ve Atıkların Değerlendirmesi” için, bir tablo oluşturuldu. Meslek Yüksekokulu girişinde sergilendi.

Grup halinde piknik yapılarak ardından çevre temizliği yapılarak çevre hakkında duyarlılık oluşturuldu.

Grup olarak binalarda, mahallelerde geri dönüşüm hakkında insanlara bilgi vererek çevre hakkında bilinçlendirmek, geri dönüşüme katkıda bulunmaları için teşvik edildi.

Dünyada 5 Haziran Çevre Günü olarak kutlanan, ülkemizde ise Türkiye Çevre Haftası olarak kabul edilen zaman diliminde okulumuzla beraber Pendik Belediyesi iş birliğiyle etkinlik yaparak çevre temizliği için farkındalık çalışması yapıldı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile işbirliği yapılarak,  Çevre kirliliği oluşturan atık plastik kapakların toplanarak engellilere medikal malzeme ve tekerlekli sandalye gibi tıbbi malzeme alınmasına katkı sağlandı. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği tarafımızdan üniversitemiz adına teşekkür belgesi sunuldu .

TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK PROGRAMI TARAFINDAN ONLAR BİZE EMANET PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sosyal Sorumluluk Projeleri dersi kapsamında, danışmanlığını Öğr. Gör. Elvan DÜRBİN GÜMÜŞ ‘ün yaptığı  “Bir Kitap Bir Çocuk ”isimli proje de öğrencilerimiz Umutcan ARMUTOĞLU belediye ve özel teşebbüslerle işbirliği yaparak 10 hafta boyunca projelerini sürdürdü.

Proje Kapsamında,

Anadolu yakasında birçok semtte, aldığı mama destekleri ve artık yemeklerle sokak hayvanlarını besledi ve Çocukların ve yetişkinlerin sokak hayvanlarına karşı olan ön yargılarını ortadan kaldırmak ve sokak hayvanlarına karşı farkındalık yaratmak için çeşitli aktiviteler gerçekleştirdi.

 

TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK PROGRAMI TARAFINDAN ENGELLERİ AŞAN ÇOCUKLAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sosyal Sorumluluk Projeleri dersi kapsamında, danışmanlığını Öğr. Gör. Elvan DÜRBİN GÜMÜŞ ‘ün yaptığı  “Bir Kitap Bir Çocuk ”isimli proje de öğrencilerimiz Çağla DERECİ-Eylem GÜNDÜZ- Hafsa Nur BAYRAK- Nisa PETEK- Rabia AKYOL belediye ile işbirliği yaparak 10 hafta boyunca projelerini sürdürdüler.

Proje Kapsamında,

Özel ilgiye gereksinim duyan çocuklarımıza bireysel becerilerinin farkında olmaları konusunda yardımcı olmak, sosyal ortamlarda iletişim kurmaları konusunda cesaretlendirmek ve yaratıcılıklarını sergileyebilecek ortamlar oluşturmak amacıyla 10 hafta boyunca Pendik Engelsiz Yaşam Merkezi ile birlikte çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 

TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK PROGRAMI TARAFINDAN ÇOCUKLARIN DÜNYASI PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sosyal Sorumluluk Projeleri dersi kapsamında, danışmanlığını Öğr. Gör. Elvan DÜRBİN GÜMÜŞ ‘ün yaptığı  “Çocukların Dünyası ”isimli proje de öğrencilerimiz Edanur ŞEREMET ve İrem ŞAHİN çeşitli kurumlar ve belediyelerle işbirliği yaparak 10 hafta boyunca projelerini sürdürdüler.

Proje Kapsamında,

  1. Maddi durumu yetersiz çocuklar için, evlerde ve mahallerde ki çocuk parklarında, çocuk kitaplarını onlara okundu
  2. Palyaço kıyafeti ile onlara küçük hediyeler verip onlarla oyunlar oynandı.
  3. Çocuklarla birlikte sokak hayvanlarını beslendi, kurumlardan gelen destekle onların ihtiyaçlarını karşılandı, çocuklarla birlikte boyama etkinliği yapıldı.

 

TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK PROGRAMI TARAFINDAN BİR KİTAP BİR ÇOCUK PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sosyal Sorumluluk Projeleri dersi kapsamında, danışmanlığını Öğr. Gör. Elvan DÜRBİN GÜMÜŞ ‘ün yaptığı  “Bir Kitap Bir Çocuk ”isimli proje de öğrencilerimiz Duygu YENİARAS-Esma YAZICI- Nefise ENGÜN- İrfan GÖÇ çeşitli kurumlar ve belediyelerle işbirliği yaparak 10 hafta boyunca projelerini sürdürdüler.

Proje Kapsamında,

Kitap desteği bekleyen Mardin’de Yolbaşı Mehmet Akif Ersoy ortaokullarına 850 kitap ve 737 adet kalem seti gönderilmiştir.

 

DERS DIŞI ETKİNLİKLER

 

  • Sosyal Sorumluluk Projeleri
  • Mezuniyet Töreni
  • Staj Ziyaretleri