Program Başkanının Mesajı

Sevgili gençlerimiz,

Programımız geleceğin mekatronik uzmanlarını, karşılarına çıkacak problemleri gerekli teknolojileri seçip kullanarak en iyi yaklaşımla çözebilen kişiler olarak hazırlamaktadır.

Son teknoloji ile donatılmış atölye ve laboratuvarlara sahip olan Mekatronik Programımız, bu alanda çalışacak, yarınların teknolojisini kullanarak, çağdaş ve akıllı ürünler geliştirip kullanabilecek uzman Mekatronik Teknikerini yetiştirmektedir.

Bu bölümden mezun olan öğrencilerimiz, otomotiv, tekstil, makine, endüstriyel otomasyon, gemi otomasyonu, enerji, petrokimya, gıda, tıp elektroniği, savunma sanayii ve bunlar gibi daha birçok sanayi dallarında çalışma olanağına sahip olmaktadırlar.

Ayrıca, programdan mezun olan öğrencilerimizden birçoğu, geçtiğimiz yıllarda DGS sınavıyla, ODTÜ, İTÜ, Marmara Üniversitesi ve Gedik Üniversitesi gibi seçkin üniversitelerin mühendislik alanına dikey geçiş yapmışlardır.

Sürekli öğrenme istek ve heyecanı içerisinde olmanız, başarılarınızın anahtarı olacaktır.

 Mezunlarımızın, işe girmede ve işteki başarıları ile, dikey geçiş yaparak geçtikleri mühendislik bölümlerinde göstermiş oldukları başarıları bizleri gururlandırmaktadır.