Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Tezsiz YL

İstanbul Gedik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı, öğrencilerin Yönetim Bilimleri, Yerel Yönetimler, Hukuk ve Siyaset Bilimi disiplinlerinde alanında uzman akademisyenlerden en doğru ve güncel bilgileri alarak, kendilerini iş ve akademik yaşama hazır hale getirebilmelerini amaçlamaktadır. Bu nedenle öğrencilerimize ilgi alanları ve çalışmak istedikleri sektörlere yönelik olarak farklı seçmeli dersleri alarak kendilerini istedikleri alanlarda uzmanlaştırabilme imkanı sağlanır.

Bu program, alana ilgisi olan öğrencilerin lisans düzeyinde aldıkları eğitimi derinleştirmek, araştırma ve akademik iletişim becerilerini geliştirmek adına yüksek lisans derecesi için çalışacakları bir basamaktır. Pek çok öğrenci bu derece ile özel ya da kamu sektöründeki kariyerleri için önemli bir adım atmaktadır.

Mezunlarımız kamu kesiminde kaymakamlık, idare hakimliği, diplomatlık; kamu ve özel sektörde çeşitli kademelerde uzmanlık, müfettişlik, yöneticilik, akademisyenlik vb. olmak üzere çeşitli iş sahalarında çalışmaktadırlar.

Online Başvuru Formu İçin Tıklayınız