24 Eki 2023

Artvin’in Arhavi ilçesinde futbol yoluyla çocukların spor kültürüne ve ahlaki gelişimine katkı sağlamak amacıyla “12. Grassroots Herkes İçin Futbol Şenliği” gerçekleştirildi

Artvin’in Arhavi ilçesinde futbol yoluyla çocukların spor kültürüne ve ahlaki gelişimine katkı sağlamak amacıyla “12. Grassroots Herkes İçin Futbol Şenliği” gerçekleştirildi.
Emekli beden eğitimi öğretmeni Fikret Kadıoğlu tarafından projelendirilerek 2008 yılında hayata geçirilen 6-14 yaş aralığındaki kız ve erkek çocukların karma futbol oynadığı şenliğin 12’ncisi Arhavi Kaymakamlığının koordinesinde, Arhavi Belediyesi’nin sponsorluğunda ve Arhavi MEB Müdürlüğünün katkılarıyla ilçe şehir stadında yapıldı.
Açılışını Arhavi Kaymakamı Burak Çimşir’in yaptığı şenliğe ilçede ilkokul düzeyinde farklı okullarda eğitim öğretim gören 200’den fazla öğrenci katıldı.
Öğrenciler sahada futbol oynayarak eğlenirken, velilerde evde hazırladıkları yiyeceklerle saha kenarında piknik yaparak çocuklarını izlemenin keyfini çıkardı.
Yaptığı proje ile UEFA’nin en iyi “Grassroots Lideri” ödülünü alan Fikret Kadıoğlu da 2008 de başladıkları proje kapsamında 12. şenliği yaptıklarını anlattı:
“Bu projeyle 2013 yılında UEFA İcra Kurulunca ödüllendirildik ve Grassroots altın ödülü aldım. Norveç Oslo’da bu ödülü aldım. Burada sporcularımız aileleriyle birlikte. Çocuklarımıza futbolu sevdiriyoruz. Yetenekli çocukları da tespit ediyoruz.” Şenliğe Arhavispor’u çalıştıran Savaş Demiral da katıldı.
Şenliğe İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Turgay Biçer ve Bülent Tuncay birlikte katılarak ve şenlik kapsamında bir söyleşi gerçekleştirdiler.