2 Ara 2019

B Sınıfı İSG Uzmanlığı Sınavına Hazırlık Eğitimi Gerçekleştirildi

İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans öğrencilerimize yönelik Sağlık Bilimleri Enstitümüz tarafından planlanan katkı eğitimleri çerçevesinde düzenlenen, B Sınıfı İSG Uzmanlığı Sınavına hazırlık eğitimi, 30 Kasım Cumartesi günü Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi katkıları ile A Blok 3.kattaki seminer salonunda 40 kişiye yakın katılımla gerçekleştirilmiştir.
İş Sağlığı ve Güvenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Dr.Öğretim Üyesi Mustafa Yağımlı, yaptığı açılış konuşmasında, Yüksek Lisans öğrencilerimizi bilim alanında en üst düzeyde yetiştirmemizin yanında, onların kariyerleri için gerekli sertifikaları da almaları için bu tür eğitimlere ihtiyaçları olduğunu belirtmiştir.
Yazdığı kitaplar ile Çalışma, Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın düzenlediği ve sertifika ile belgelendirdiği, B Sınıfı İSG Uzmanlığı imtihanlarına hazırlanma teknikleri konusunda çığır açmış olan, Hakan Erdoğan’ın eğitimci olarak katıldığı bu eğitim 8 saatlik bir süreyi kapsamıştır. Eğitim sonunda Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürümüz, Dr. Öğr. Üyesi H. Uğur Öncel ve İş Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Yağımlı, Üniversitemiz tarafından hazırlanan hediyeleri ve adına düzenlenen Tema Vakfı Sertifikasını Hakan Erdoğan’a sunmuşlardır.
14 Aralık 2019 tarihinde yapılacak B Sınıfı İSG Uzmanlığı sınavında elde edecekleri başarıda, öğrencilerimize bu eğitimin büyük katkı sağlayacağını umuyor, onlara bu zor yolculuklarında başarılar diliyoruz.

Dr. Öğretim Üyesi H. Uğur ÖNCEL

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür V.