22 Haz 2020

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Olarak İlk Uzaktan Kongre Katılımımızı Gerçekleştirdik.

Sağlık Bilimleri Enstitüsü olarak ilk uzaktan kongre katılımımızı gerçekleştirdik. Covid-19 pandemisi nedeniyle Mart 2020 tarihinden beri duraklama sürecine giren bilimsel araştırmalarımızın deneysel bölümlerini, bu zaman diliminde literatür çalışmalarımıza yoğunluk vererek değerlendirdik.
İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans öğrencimiz, Emre Resuloğlu kendi çalıştığı kurumunda kullanılan iş makinalarında oluşabilecek yangın risklerini araştırarak, bu konuda ortaya koyduğu önlemler paketi ile BİLTEK -III, 3. Uluslararası Bilim, Teknoloji ve Sosyal Bilimlerlerde Güncel Gelişmeler Sempozyumunda başarılı bir sunum gerçekleştirdi. Uzaktan katılım ile gerçekleşen bu kongrede Emre bir ISG Uzmanının çalıştığı iş yerindeki sistemlere nasıl hakim olması gerektiğinin canlı bir örneğini tüm dinleyicilere sunmuş oldu. Bu başarısından ve özverisinden dolayı danışman hocası olarak kendisini kutluyorum. Bu değerli çalışmalarını İSG alanında bir Doktora ile taçlandırması en büyük dileğimdir.
İstanbul Gedik Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsünden mezun olan tüm öğrencilerimizin performanslarını, Emrenin yaptığı gibi, bilimsel platformlarda dile getirmelerini ve bu sektörde bir farkındalık yaratmalarını, yapacakları bilimsel yayınlar ile sadece çalıştıkları işyerinin değil,  tüm çalışanların sağlıklarına dokunacak eserler ortaya koymalarını istiyoruz.