2 Eki 2012

Türk – Alman Uzmanlar Toplantısı

2-3  Ekim 2012 tarihlerinde  Crown Plaza İstanbul-Asia Hotel’de, “Türkiye’de Uygulamalı Teknik Üniversite Modeli Üzerine Fizibilite Çalışması” adı altında, Türkiye’den ve Almanya’dan üniversite öğretim üyelerinin ve eğitim uzmanlarının katıldığı bir bilimsel toplantı düzenlenmiştir.

Bu toplantıya Fakültemizden üniversite rektörü Prof.Dr. Ahmet TOPUZ, dekan Prof.Dr. Aydın ŞALCI ve bölüm başkanı Prof.Dr. Sunullah ÖZBEK  katılmışlardır. Toplantının ilk günkü açılış oturumuna, Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Jutta Wolke’de açılış konuşması ile katılmıştır.

Bildiri ve sunumların yapılmasından sonra, iki gün boyunca çeşitli gruplar değişik konu başlıkları üzerinde tartışmalı panel oturumları yapmışlar ve bu toplantılar sonunda üzerinde fikir birliğine varılan sonuçlar belirlenerek, katılımcılara duyurulmuştur.

Toplantının organizasyonunu Türkiye’den TEGEV (Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı), Almanya’dan GİZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH ve BMZ (Bundesministerium für Wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung) üstlenmişlerdir.