17 Haz 2013

Tianjin Teknoloji Üniversitesi’nden Gedik Üniversitesi’ne İşbirliği Ziyareti

Çin’in Tianjin eyaletinden Tianjin Teknoloji Üniversitesi’nin öğretim üyeleri ve bürokratları, Gedik Üniversitesi ile eğitim ve araştırma faaliyetlerinde işbirliği başlığı altında öğrenci ve akademisyen değişimi, ortak projelerde işbirliği, çalışmaları yapmak amacıyla üniversitemizi, 17 Haziran 2013 tarihinde Kartal Merkez Kampüste ziyaret ettiler.

İki taraf arasında yapılan toplantıda, Gedik Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın ŞALCI, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sunullah ÖZBEK, Mimarlık Fakültesi’nden Prof. Dr. Emin Doğan AYDIN, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden öğretim üyeleri katıldılar.

İki kurum arasındaki işbirliği kapsamında geleceğe yönelik plan ve projeler üzerinde fikir-alışverişi de yapılan ziyarette konuklar arasında Tianjin Eyaletinden bürokratlar ve Tianjin Teknoloji Üniversitesinden akademisyenler olmak üzere, Prof.Dr. Wang MINGYU, Dr. Allen CHEN, Dr. Weiye SUN, Gou LIJUN, Jin RUNCHENG ve Li NAN görüşmeci olarak bulundular. Üniversitemiz adına konuşmacı olan Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tuba KARAHAN,  üniversite hakkında bilgi verdi.

Gedik Üniversitesi ve Tianjin Teknoloji Üniversitesi’nin karşılıklı olarak tanıtım sunumlarından sonra, iki üniversite arasında yapılacak işbirliği üzerine görüşler dile getirildi. Toplantının sonunda, iki taraf arasında Akademik İşbirliği Anlaşması imzalandı.

Eğitimin yanı sıra pek çok alanında işbirliği yapmak istediklerini dile getiren konuklar, Gedik Üniversitesi Kartal Yerleşkesi’nde gerçekleşen toplantı sonrası, Gedik Holding merkezine giderek, Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Hülya GEDİK SADIKLAR ve Holding CEO’su Dr. Mustafa KOÇAK ile birlikte öğle yemeği yenildi.