14 Oca 2020

Mühendislik Fakültesi Bilimsel Paylaşım Seminerleri’nin Üçüncü ve Dördüncüsü Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinin bilimsel çalışma alanlarını tanımak ve disiplinler arası akademik çalışmaları teşvik etmek amacıyla planlanan “Mühendislik Fakültesi Bilimsel Paylaşım Seminerleri” nin üçüncü ve dördüncüsü gerçekleştirildi.

10 Aralık 2019 salı günü üçüncüsü gerçekleştirilen seminerde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Halit Hami Öz, “Medical Internet of Things (mloT) Sensing and Cloud Based Remote Health Monitoring” konusunu içeren sunumunu gerçekleştirdi.

24/12/2019 salı günü gerçekleştirilen dördüncü seminerde, konuşmacı Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Namık YENER, “Cebirsel Fonksiyon Teorisinin Kayıpsız Dalga Klavuzlarının Özdeğer Problemine Uygulanması ve Özel Relativite Teorisine Yeniden Bir Bakış” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

 

İki haftada bir salı günleri 12:30 13:30 saatleri arasında B Blok Konferans Salonu’nda düzenli olarak gerçekleşen seminerler dizisine mühendislik konularına ilgi duyan tüm Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerimiz davetlidir.