28 Kas 2019

Mühendislik Fakültesi Bilimsel Paylaşım Seminerleri’nin İlki ve İkincisi Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinin bilimsel çalışma alanlarını tanımak ve disiplinler arası akademik çalışmaları teşvik etmek amacıyla planlanan “Mühendislik Fakültesi Bilimsel Paylaşım Seminerleri” nin ilki ve ikincisi başarı ile gerçekleşti.

12 Kasım 2019 salı günü ilki gerçekleştirilen seminerde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyemiz Seda Göktepe Körpeoğlu, “Optimal Control Theory” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

26 Kasım 2019 salı günü gerçekleştirilen ikinci seminerde ise, konuşmacı İnşaat Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyemiz Ahmet Güllü, “Yapı ve Deprem Mühendisliğinde Yeni Yaklaşımlar ve Teknolojiler” konularını içeren ve bilhassa 2019 yılında yayına dönüşen araştırma faaliyetlerini içeren bir sunum yaptı.

DUYURU:

İki haftada bir salı günleri 12:30 13:30 saatleri arasında B Blok Konferans Salonu’nda düzenli olarak gerçekleşen seminerler dizisine mühendislik konularına ilgi duyan tüm Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerimiz davetlidir.

10 Aralık 2019 salı günü gerçekleştirilecek üçüncü seminerde, konuşmacı Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyemiz Prof. Dr. Halit Hami Öz, “Medical Internet of Things (mloT) Sensing and Cloud Based Remote Health Monitoring” konusunu içeren İngilizce bir sunum yapacaktır.