26 Ara 2017

Endüstri 4.0 Kulübü Festo’da

İstanbul Gedik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü danışmanlığında kurulan Endüstri 4.0 Kulübü öğrencileri 20 Aralık 2017 Cuma günü, Endüstri Mühendisliği birinci ve ikinci sınıf öğrencileri ile birlikte FESTO Didaktik Endüstriyel Akademi’nin üniversite öğrencileri için düzenlediği “Geleceğin mühendisleri ve bekleyen yetkinlikler Endüstri 4.0” konferansına katıldı.

Dünya çapında lider otomasyon teknolojisi tedarikçisi ve endüstriyel eğitim ve öğretim programlarında performans lideri olan FESTO, merkezi Almanya’nın Esslingen şehrinde bulunmakta ve 61 ülkede bağımsız şirketleri, 200’den fazla ilde yaygın temsilcilikleri ile uluslararası bir dünya şirketidir. 1989 yılında Türkiye’de kurulan Festo San. ve Tic. A.Ş. 25 yılı aşkın süredir özel eğitimli uzman ve profesyonel kadrosu ile, endüstriyel otomasyon alanında; danışmanlık-çözüm ortaklığı, ürün satışı, servis, müşteri özel çözümleri, teknik destek ve teknolojik eğitim hizmetleri vermektedir.

“Geleceğin mühendisleri ve bekleyen yetkinlikler Endüstri 4.0” konferansı, Festo Genel Müdürü Alpay Özkan’ın Festo ve Endüstri 4.0 konulu açılış konuşması ile başlamıştır. Festo Müşteri Çözümleri Müdürü Fikret Kemal Akyüz’ün müşteri çözümleri ve mekatronik trendler konulu sunumunun ardından, Festo Ürün Pazarlama Müdürü Sinan Cem Güney FESTO IO link teknolojisi hakkında bilgi vermiştir. Aradan sonra son olarak ‎Eğitim Sistemleri Müdürü Doğan Ercan Endüstriyel eğitim sistemlerinde yenilikleri anlatmış olup, konferans soru ve cevap bölümüyle sona ermiştir. Festo A.Ş.’de düzenlenen kısa bir teknik gezinin ardından öğrencilerimiz üniversitemize geri dönmüşlerdir.