11 Tem 2013

Arş. Gör. Gözde Sultan Altuğ’a TÜBİTAK Birincilik Ödülü

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Araştırma Görevlisi Gözde Sultan ALTUĞ, “Tübitak Üniversite Düzeyi Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması”nın 7-9 Temmuz 2013 tarihlerinde Ankara’da yapılan final değerlendirmesi sonucu Teknoloji Kategorisinde birinci olarak 10.000 TL değerindeki ödülü kazanmıştır.

89 üniversiteden 555 öğrenci 359 iş fikrinin katıldığı yarışmada ilk aşamayı geçen 200 iş fikri 1000 TL’lik ödülü almaya ve Afyon Sandıklı’da verilen İş Planı Hazırlama Seminerine katılmaya hak kazandı. Seminerin ardından TÜBİTAK’a gönderilen 159 iş fikrinden 50’si Ankara’daki finale davet edildi.

Her iki yarışmada da finale katılan projeler, sergi sırasında jüri tarafından değerlendirilerek dereceye giren eserler belirlendi. Dereceye giren projeler Ankara Congresium ATO Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törenle ödüllendirildi. Törene Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Arif Adlı, Genel Sekreter Ogün Bahadır, davetliler ve öğrenciler katıldı.