20 May 2022

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ve Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Programı Öğrencileri ile Marmara Üniversitesi’ne Teknik Gezi Düzenlendi

17 Mayıs 2022 tarihinde, İstanbul Gedik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ve MYO Grafik Tasarım Programı öğrencileri, “Baskıya Hazırlık” ve “Görsel Tasarım III” dersi kapsamında Dr. Öğretim Üyesi Emel BİROL ve Öğr. Gör. Kısmet Gül ALBAYRAK koordinatörlüğünde Marmara Üniversitesi’ni teknik eğitim amacıyla ziyaret etti.

Marmara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet AKGÜL tarafından öğrencilerimize Baskı Öncesi, Dijital Montaj, Dijital Baskı, X-Rite Renk, Fiziksel Kimyasal Testler, Serigrafi Baskı, Dupont Flekso Baskı Kalıp Hazırlama, Karton Ambalaj Laboratuvarlarında eğitim verildi.  Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ve MYO Grafik Tasarım Programı öğrencilerimizin baskı öncesi/tasarım, baskı ve baskı sonrası süreçlerini uygulamalı olarak gözlemlemeleri desteklendi.