17 Nis 2020

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde Verilen UZEM Dersleri Hakkında

Küresel ölçekte yaşanmakta olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen olağanüstü durum karşısında, YÖK’ün 18 Mart 2020 tarihli basın açıklamasında yer alan maddeler dâhilinde,2019-2020 bahar yarıyılı için bölümümüzün aldığı kararlar aşağıdaki gibidir:

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 1. sınıf öğrencilerinin 1. sınıf müfredatına göre tüm alan derslerinin uygulamaya dayalı dersler olması nedeni ile 1. sınıf öğrencilerimiz (eğer üst sınıf müfredatından teoriye dayalı seçmeli ya da zorunlu bir ders almadı ise) uzaktan eğitim kapsamında ATA102, TUR102 ve ING102 derslerine devam edecektir.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri,kendi müfredatları kapsamında uygulamaya dayalı olmayan zorunlu ve seçmeli derslerini uzaktan eğitim kapsamında almaya devam etmektedir.

Uygulamalı dersler ise yine üniversitemizce belirlenen takvimin uzatılması da dâhil en uygun zamanda açılacak olup derslerin açılacağı tarih YÖK’ün örgün eğitime geçme tarihine bağlı olarak yeniden düzenlenecek ve duyurusu yapılacaktır.