7 Ara 2022

“CUMHURİYET’İN KAZANIMLARI; KADININ SEÇME VE SEÇİLME HAKKI PANELİ” GERÇEKLEŞTİ

Kadın Girişimciliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGİMER) tarafından 5 Aralık Türkiye’de Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı Tanınmasının 88. Yıldönümü nedeniyle bir panel düzenlendi. Açılış konuşmalarını Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) Kadıköy Şube Başkanı Ayşegül Kansak ve Yönetim Kurulu üyesi Av. Rukiye Leyla Süren’in yaptığı progam,  Ka.Der tanıtım videosu izlenmesi ile başladı.

Moderatörlüğünü Merkez Müdürü ve KA. DER Kadıköy Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ayşin ŞİŞMAN’ın yaptığı “CUMHURİYET’İN KAZANIMLARI; KADININ SEÇME VE SEÇİLME HAKKI PANELİ” ne İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Enif Yavuz Dipşar, Ataşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sevgi Uluğ, Sahrayı Cedit Mahalle Muhtarı, İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkan Vekili Seval Özkan sunumları ile katıldı.

Program sunumu Merkez Müdür Yardımcısı Sosyoloji Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ece Erbuğ tarafından yapılan etkinlik öğrencilerin, STK ve siyasi partilerin kadın çalışmaları birimlerinin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Gençlerin Sivil Toplum çalışmalarına ve siyasi parti gençlik örgütlerine katılmaları, yapılan çalışmalara destek olmaları çağrısı ile son buldu.