444 5 438     info@gedik.edu.tr

13 Mar 2014

Yabancı Diller Yüksekokulu Sohbet Toplantıları’nın İkincisi Gerçekleştirildi

Gedik Üniversitesi Aydınlı yerleşkesinde düzenlenen toplantıya Rektör Prof. Dr. Berrak Kurtuluş, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yahya Doğan ve Gedik Üniversitesi akademisyenleri katılım gösterdi.

Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ve özellikle dış ticaretimiz açısından değerlendirmeler konusunun işlendiği toplantıda Prof. Dr. Yahya Doğan, öğrencilere konu ile ilgili tecrübelerini aktardı.

“Türkiye’de son yıllarda ekonomideki yapısal reformlara büyük önem verilmektedir. Geçtiğimiz dönemde ekonomik büyüme hızlandırılmış, kamu maliyesine düzen getirilmiş, ayrıca mali piyasalardan başlamak üzere tarım, sosyal güvenlik, enerji ve iletişim sektörlerinde önemli reformlar gerçekleştirilmiştir” diyen Yahya Doğan; Türkiye’nin, dinamik ekonomisi, geniş iç pazarı, güçlü sanayisi ve yetişmiş iş gücüyle yabancı yatırımcılara önemli fırsatlar sunduğunu da ekledi.

“Bir ülkenin kalkınmasını istiyorsanız üretime önem verin. Üretimin her şeydir, mal üretimi olduğu gibi fikir üretimi de olmalıdır. Bu nedenle üretim her şeyin üstündedir” diyerek konuşmasına devam eden Prof. Dr. Yahya Doğan, toplantının sonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı.