4 Ara 2020

“Uyanış” temalı Fotoğrafçılık Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

 

8 Ekim 2020 tarihinde ilan edilen “Uyanış” temalı fotoğraf yarışmasında sona gelindi. Birinciye 1000, İkinciye 750, üçüncüye 500 TL para ödülü verilen yarışmada jürilik görevini Fotoğraf Sanatçıcı Çağrı Kılıççı, Fotoğraf Sanatçısı Gökhan Çelebi ve SKS Müdürü Mustafa Cem Çolakoğlu üstlendi.

23 fotoğrafçının yarıştığı yarışmada fotoğrafçıların teknik yeterlilikleri ve çektikleri karelerin özgünlükleri yarışmanın ilk üçünü seçmekte belirleyici oldu.

Jüri Kararını okumak için tıklayınız :  Juri Karar

Enes Acar  ( Birinci)

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri  /1.Sınıf 

Fotoğrafın hikayesi;

Uzunca bir süre mücadelesini sürdürdüğümüz Covid-19’dan uyanış;

Ya güneş ya da aşı. Birisi yeni güne inanış, birisi sağlıklı bir topluma uyanış.

 

Beyza Karaduman( İkinci) 

Sağlık Bilimleri Fakültesi/Fizyoterapi ve Rehabilitasyon/ 2.Sınıf

Fotoğrafın hikayesi;

Galata sokaklarındayım. Dizlerim yorgun, ruhum kırgın, pişmanlıklarımı tekmeleyerek yürüyorum. Hafif esintili hava yüzümü okşuyor. Göğe kaldırıyorum başımı. Sesimi duyurmak için gökyüzü güzel gözüküyor. Beni anlayacak gibi süzülüyor bulutlar. Acaba şimdi tam burada ruhumu teslim etsem süzülsem gökyüzüne beni kollarına alır mıydı?

Bu fotoğrafı ölen bir insanın, ruhunun yükselişi olarak hikayelendirdim. Tüm körelmiş hayalleriyle, karanlığıyla, yalnızlığıyla, pişmanlıklarıyla, kaygılarıyla, korkularıyla, gözyaşlarıyla hayattan sıyrılmak ve uyanmak için ölen bir insan ruhunun dünyada bıraktığı ince çığlığın sessizliği gibi gökyüzüne yükselmesi. Sahi insan ölünce mi uyanırdı, yoksa uyandığı için mi ölürdü?

İsim: Berker Özün Fenni (ÜÇÜNCÜ)

Makine Mühendisliği / 2. Sınıf

Fotoğrafın hikayesi;
Yaşam bir çok güzelliği içinde barındırır; doğmak, büyümek ve ölmek ama en önemlisi arkanda ne bıraktığındır. O geride bıraktığın güzel fikirler ve düşünceler gelecekte keşfedilip okuyanları uyandıracaktır.
Ölmüş olsa bile bedenim umudum vardır her daim.

 

Öğrencilerimize başarılar diliyoruz.