9 Mar 2022

Pendik Kadın Girişimcilik Projesi (PEKAD) Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Kadın Girişimciliği Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan eğitim içerikleri ile kadınları e-ticaretin tüm aşamaları ile tanıştırarak temel bilgi ve becerileri kazandırmak ve sponsor kurumlar (Pendik Kaymakamlığı, Pendik Belediyesi (PEGMER), PESİAD, Kadın Kooperatifi vb STK’lar) tarafından desteklenen PEKAD, Pendik Kadın Dijital Girişimcilik Projesi Açılış Töreni bugün GEDİK Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Törenin sunumlarını Kadın Girişimciliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ece Erbuğ üstlendi.

Projenin tanıtımını Kadın Girişimciliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ayşin Şişman gerçekleştirdi.

Pendik Kaymakamı Sn. Dr. Hülya Kaya, Mütevelli Heyet Başkanımız Hülya GEDİK ve Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Akkuş’un törenin açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının ardından ” Dijital Çağda Kadın Liderliği Zirvesi Paneli” Dr. Öğretim Üyesi Ayşin Şişman moderatörlüğünde ; Münteha Adalı, Elif Çetin ve Hatice Kal’ın katılımıyla gerçekleşti.

190 Kadın girişimcinin katılacağı projenin eğitimleri önümüzdeki hafta başlayacak.