16 Haz 2021

KAGİDER “Geleceğin Kadın Liderleri” projesi 2021 başvuruları başladı.

Genç kadınların toplum ve iş hayatındaki yerlerini kuvvetlendirmek, profesyonel iletişim ağlarını genişletmek ve iş arama süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla 2010 yılında başlatılan program, 11. yılında aynı hedefler doğrultusunda daha da güçlenerek devam ediyor.

Programda yer alacak katılımcılar, işe girişlerinde kendilerine faydalı olabilecek; Girişimcilik, Teknoloji, Proje Yönetimi, Mülakat Simülasyonları gibi eğitimlerin yanı sıra, iş hayatlarına yön verecek Story Telling, Psikolojik Sermaye, İş’te Mutluluk eğitimlerini alarak sertifikasyon sürecinden geçirilecektir. Ayrıca katılımcılar; speed networking panelleri ile farklı sektörlerin temsilcilerinden, o sektörlerle ilgili doğrudan bilgi alma şansını yakalayacaklardır.

Kimler Başvurabilir?

  • Üniversitelerden 2021 yılında mezun olan veya son sınıfa geçmiş yani 2022 yılında mezun olacak olan,
  • Tercihen burslu okumuş,
  • Tercihen staj, yarı zamanlı iş vs tecrübesi olan,
  • Yüksek kariyer hedefleri olan, başarı odaklı,
  • Yeniliklere ve gelişmeye açık,
  • Tercihen sivil toplum kuruluşlarında sosyal gönüllülük projelerinde yer almış

Eğitimlerin sonunda katılımcı genç kadınlara sertifika verilecek ve proje mezunlar ağına dahil edilecektir. Projeden mezun olan genç kadınlar farklı mentorluk metotlarıyla desteklenecektir.

Programa başvuran adaylar yukarıdaki kriterlere uygunlukları açısından bir elemeden geçirildikten sonra; yapılacak video mülakatları sonucu bu yıl ONLİNE olarak gerçekleştirilecek eğitim programına dâhil edilecektir.

Eğitim programına başvurular 2 Ağustos 2021 tarihine kadar yapılabilmektedir.

Proje hakkında daha detaylı bilgi almak ve eğitim programına başvurmak için www.geleceginkadinliderleri.org  adresini ziyaret edebilirsiniz.