7 Eki 2020

Kadıköy Kaymakamlığı, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üniversitemiz arasında Eğitimde iş birliği protokolü imzalandı

6 Ekim 2020 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Akkuş’un ev sahipliğinde Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan ve Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Aslan ile Üniversitemiz Genel Sekreteri Ahmet Tolga Önder’in katılımıyla gerçekleştirilen toplantının sonunda “Eğitimde iş birliği” protokolü imzalandı.

İmzalanan protokolün amacı: Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında, eğitimin niteliği ile ilgili öncelikli olarak belirlenmiş alanlar başta olmak üzere taraflarca uygun görülen tüm alanlarda, planlı çalışmalar yürüterek özellikle öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek olan eğitim hizmetlerinin niteliğini arttırmak, eğitim programlarının geliştirilmesini, öğretmen yeterliliklerinin uygulamalı eğitim faaliyetleriyle arttırılması ve ailelerin sosyal kültürel ve mesleki gelişimlerine destek olunması noktasında taraflar arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanmasıdır.