13 Mar 2020

“Bisikletim ile Mutluyum” ve “Kaykay ile Harekete Geçiyorum” Projeleri Başladı

TBA-Akademik İş birliği kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı tarafından İstanbul Gedik Üniversitesi ile eşleştirilen Kartal Eğe Sanayi İlkokulunda uygulanacak olan “Bisikletim ile Mutluyum” ve “Kaykay ile Harekete Geçiyorum” projeleri 12 Mart Perşembe günü başladı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Genç Lideri (IOC) ve Araştırma Görevlisi Murat Madan’ın Prof. Dr. M. Yavuz Taşkıran danışmanlığında Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nden sağladığı 5.000 İsviçre frangı fonla “Sağlıklı Yaşam” teması altında oluşturmuş olduğu “Bisikletim ile Mutluyum” projesine 100 çocuk, “Kaykay ile Harekete Geçiyorum” projesine ise 105 çocuk olmak üzere, 8-10 yaş aralığındaki toplam 205 çocuk projelere katılıyor. 12 Mart Perşembe günü başlayıp, 5 hazirana kadar devam edecek projelere katılan öğrenciler, proje süresi boyunca her ikisi de Olimpik branş olan BMX Bisiklete ve Kaykaya binmeyi öğrenecek, spor kültürü ve olimpik eğitim sunumlarına katılacak, sağlıklı beslenme, çevre bilinci ve doğa koruma eğitimleri ile plastik maddelerin kullanımının azaltılmasına yönelik eğitimler alacaktır. Bu kapsamda, proje öğrencileri ile “Sağlıklı Yemek Yiyorum” atölyesi gerçekleştirilecek ve Pendik Aydos Ormanlarında çevre temizliği yapıldıktan sonra, fidan dikme etkinliği de gerçekleştirilecektir.

BMX Bisiklet proje ortakları arasında; Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), Panasonic, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), İstanbul Valiliği, İstanbul İl Milli Müdürlüğü, İstanbul Gedik Üniversitesi, BMX Bisiklet Sporları Derneği ve Decathlon bulunuyor.

Kaykay projesinin ortakları arasında ise; Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), Panasonic, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), İstanbul Valiliği, İstanbul İl Milli Müdürlüğü, İstanbul Gedik Üniversitesi, Kaykay Federasyonu, İstanbul Kaykay Kulübü ve Decathlon bulunuyor.