4 Ara 2018

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER FARKINDALIK GÜNÜ ETKİNLİĞİ

İstanbul Gedik Üniversitesi, Pendik Belediyesi ve Pendik Kaymakamlığı iş birliği ile hazırlanan 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü etkinliği Fethi Gemuhluoğlu Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

Okullarda özel gereksinimli öğrencilere yönelik önyargı ve ayrımcı yaklaşımları  spor yolu ile aşmak, sporun birleştirici gücünden yararlanarak  okullarda özel gereksinimli öğrencileri kabul edici ve destekleyici bir çevre yaratmak amacıyla düzenlenen  etkinlik İstiklal marşı ile başladı.  Ardından “Bütünleşik Fiziksel Aktivite Merkezi” (BUFAM) sporcuları  Fethi Gemuhluoğlu’nda öğrenim gören akranları ile  elele tutuşarak geçit töreninde yer aldılar.  Açılış konuşmaları Okul Müdürü Sayın İsmail Akyüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Aytekin Yılmaz, İstanbul Gedik Üniversitesi BUFAM proje koordinatörü  Sayın Prof. Dr. Dilara Özer ve Pendik Belediye Başkanı Sayın Dr. Kenan Şahin tarafından gerçekleştirildi.

Pendik Belediyesi Halk Oyunları Gösteri Grubu, Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı gösterilerini gerçekleştirdiler. BUFAM sporcuları, akranlar ve Protokolün katılımı ile Sherborne Gelişimsel Hareket uygulamaları yapıldı.  Birbirleri ile fiziksel temas kurarak yakınlık kuran özel sporcularımız ve akranlarımız eşli fiziksel aktivite çalışmalarına katılarak hem eğlendiler hem de hareket becerilerini sınadılar. Etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Spor Bilimleri Fakültesi araştırma görevlilerine, BUFAM öğretmenlerine ve gönüllü öğrencilerimize teşekkür ederiz.