444 5 438     info@gedik.edu.tr

28 Mar 2018

İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ SERGİSİ

İstanbul Gedik Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Öğrenci Çalışmalarını içeren İç.Mekan 2 başlıklı bölüm sergisi 14 Mart 2017 Çarşamba günü Kartal Yerleşkesi B Blok -1. kat Sergi Salonunda Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Zafer UTLU’nun katılımı ve konuşması ile açılmıştır.

Bu yıl ikincisi düzenlenen sergide, 1. sınıftan 4. sınıfa kadar tüm İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerinin çalışmaları yer almaktadır. Sergide, 1. sınıf Temel Tasarım dersi öğrencilerinin, tasar öğelerini kullanarak elde ettikleri iki boyutlu çizimler ve üçüncü boyutta maket çalışmaları ile Mimari Anlatım Teknikleri dersinde üretilen renkli malzeme ve doku anlatımlarından örnekler bulunmaktadır. Ayrıca 2. sınıf Tasarım Stüdyosu I dersi kapsamında on adet küp birimin eklemlenmesi ile dış hacmi biçimlendirilen iki katlı konut yapısının iç mekân düzenlemeleri ve 3. sınıf Tasarım Stüdyosu III dersi kapsamında bir tekstil, gıda ya da yazılım firmasının merkez ofisi ve merkez ofisle bütünleşmiş deneyim alanlarına ait tasarımlar sergilenmektedir. Sergi kapsamında, diploma projesinden bir adım önce olan Tasarım Stüdyosu V dersi kapsamında Paşalimanı Un Fabrikası’nı kültür ve sanat merkezi veya bilim ve teknoloji merkezi olarak yeniden kullanıma kazandıran çalışmalar izlenebilir. Ayrıca Tasarım Stüdyosu VI (Bitirme Projesi) dersi kapsamında, günümüzde Tarih Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi olarak kullanılan Kadıköy Şehremaneti Binası’nın olgun gençlik merkezi olarak tasarlandığı çalışmalar da bölüm sergimizde görülebilir.

“İç.Mekan 2” başlıklı bölüm sergisi 12 Mart-30 Mart 2018 tarihleri arasında İstanbul Gedik Üniversitesi Kartal Yerleşkesi B Blok -1. kat Sergi Salonunda gezilebilir.