13 Kas 2017

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü etkinlikleri kapsamında “Tasarımı Öğrenmek ve Öğretmek” başlıklı konferans gerçekleştirildi.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile Yapı-Endüstri Merkezi etkinlikleri kapsamında “Prof. Dr. Şengül Öymen GÜR’ün değerli katılımlarıyla 27 Ekim 2017 tarihinde “Tasarımı Öğrenmek ve Öğretmek” başlıklı konferans gerçekleştirilmiştir.

Prof. Dr. Şengül Öymen GÜR, 1970 yılında KTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun olmuş; 1971 yılında asistan olarak KTÜ Mimarlık Fakültesi’ne katılmıştır. 1972 yılında Fulbright bursu kazanmış; 1978 yılında Pennysylvania Üniversitesi’nde doktor unvanını almıştır. Bina Bilgisi Anabilim Dalı’nda 1983’te Doçent, 1989’da Profesör olmuştur. 1989-91 yılları arasında KTÜ Mimarlık Bölümü’nde bölüm başkanlığı yapmıştır. Mimarlık Vakfı araştırma ödülü sahibidir. 26 adet disipliner kitabın ve 40’ün üstünde uluslararası ve ulusal makalenin yazarıdır. Halen Beykent Üniversitesi öğretim üyesidir.

Kartal Yerleşkesi B Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansta Prof. Dr. Şengül Öymen GÜR, Tasarım Stüdyosu derslerinde farklı gruplara, farklı strateji ve yöntemlerle öğretmenin gerekliliğini vurgulamıştır. Konuşmasında, şartlı öğrenme, problem çözme, gözleme dayalı öğrenme, biçime dayalı öğrenme, kavramsal öğrenme gibi öğrenme kuramlarını aktarmış ve konu-kavram-biçim ilişkilerine değinmiştir. Sunum sonrasında sayın Prof. Dr. Şengül Öymen GÜR öğrencilerimizin sorularını cevaplandırmış ve kitaplarını imzalamıştır.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü olarak Prof. Dr. Şengül Öymen GÜR’e değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.