16 Nis 2018

İç Mimarlık Uygulama Bileşenleri İçerikli Konferanslar

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri İstanbul Swiss Otel’de gerçekleşen “Kent Yaşamı ve Kültür Disiplinlerini Sunan İç Mekan Tasarım Yarışması” sunumu ve iç mimarlık uygulama bileşenleri içerikli konferanslar dizine katıldı.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerimiz, Öğr.Gör. Mehtap Doğanca ‘nın yürüttüğü “Tasarım Stüdyosu III” kapsamında 30 Mart 2018 tarihinde İstanbul Swiss Otel’de Mimarsiv tarafından düzenlenen “Kent Yaşamı ve Kültür Disiplinlerini Sunan İç Mekan Tasarım Yarışması” sunumuna ve iç mimarlık uygulama bileşenleri içerikli bir dizi konferansa katılmışlardır.

Konferans konularıyla iç mekan tasarımını oluşturan bileşenler, günümüz teknoloji ve gelişmelerinin yarattığı farklılıklar üzerinden gelenek-gelecek bağlamıyla tartışıldı.

iç mekan tasarım ve uygulama pratikleri Architectural Technologies, Tone and Space, Human Centric Lighting, Alet İşliyor-El Övünüyor mu?, Siyaset Dolayımında Mimarlık, Bireysellik mi, Kamusallık mı?, Marka Yolculuğunda Tasarım ve İnsan başlıklı konferans konuları ile Mimar Nevzat Sayın, Prof.Dr.Uğur Tanyeli, Mimar Banu Uçak, Yazar Murat Gülsoy, Tasarımcı Koray Malhan, Mimar Can Çinici, Doç.Dr.Siyaset Bilim Uzmanı Ahmet Kasın Kaan, Mimar Tülin Hadi, Big Chefs kurucu ortağı Gamze Cizreli ve Mimar Hakan Sekmen tarafından farklı bakış açıları ve teknoloji, siyaset, edebiyat içeriğiyle yorumlanmıştır.

Öğrencilerimiz bu etkinlikte tasarım konusunda birçok değerli mimar, iç mimar, tasarımcı, akademisyen ve profesyonelden yeni bilgi edinimlerinin yanısıra onlarla tanışma ve iç mekan yarışma projelerini tartışma-izleme imkanı bulmuşturlar.