15 Nis 2012

Öğrencilerimizle Aile İşletmeleri Kongresi’ne Katıldık

13–14 Nisan 2012 tarihleri arasında düzenlenen “5. Aile İşletmeleri Kongresi”ne çoğunlukla Bankacılık ve Sigortacılık Programı 1. Sınıf ve ayrıca Dış Ticaret Programı 2. Sınıf öğrencileri dâhil olmak üzere, Meslek Yüksekokulumuz’dan ve Girişimcilik Kulübü öğrencilerinden 65 kişi ile katılım gerçekleşmiştir.

Öğrencilerimizin Pendik Yerleşkemiz’den kongreye gidiş ve dönüşlerinde gözetmen olarak Öğr. Gör. Duygu ÇUBUK ve Öğr. Gör. Kerem ÇINAR görev almıştır. 14 Nisan Cumartesi günü “Aile İşletmelerinde Uluslararasılaşma, Bilgi ve İnsan Kaynakları Uygulamaları” oturumunda Öğr. Gör. Tuna USLU tarafından bir sunum da yapılmıştır.

Kongre Düzenleme Kurulu tarafından öğrencilerimize kongre bildiri kitabı, hesap makinesi, kalem, not defteri vb. içeren kongre çantası verilmiş, tüm öğrenci ve öğretim görevlilerimiz öğle yemekleri, kongre merkezindeki ikramlar ve kokteylde konuk edilmiştir.

Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileri “Temel Kredi Bilgileri” dersinde önceden hazırlanan çalışma planına göre, kongre esnasında ve sonrasında “Küçük ve Orta Büyüklükte İşletmeler (KOBİler) ve Aile Şirketlerinde Finansal Sorunlar ve Üretilebilecek Kredi Hizmetleri” çerçevesinde çalışma yapmışlardır.