15 Haz 2012

Gedik Üniversitesi 2011-2012 Mezuniyet Töreni

Gedik Üniversitesi 2011/2012 eğitim-öğretim yılında ön lisans programlarından ilk mezunlarını verdi. Bu coşkulu şölende, ilk mezunlarının havaya attıkları kepler, tarihteki bir “ilk” olarak yerini aldı.  Törende Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya GEDİK SADIKLAR, Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat AKKUŞ, Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin KARAHAN, Gedik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Adnan ŞİŞMAN, Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) Başkanı Ahmet CİN, Gedik Üniversitesi Meslek Yüksekokul eski Müdürü Prof. Dr. İsmail PEKER, Gedik Holding CEO’su Mustafa KOÇAK, Gedik Döküm & Vana Müdürü Mehmet ÜZER, Gedik Üniversitesi tüm akademik-idari kadrosu ve çiçeği burnunda mezunların aileleri katıldı.

Törenin açılışında saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Mezunların  eğlenceli bir müzik ile geçit törenlerini gerçekleştirdi şölen; Gedik Üniversitesi MYO Müdürü Prof. Dr. Adnan ŞİŞMAN Bey’ in GEDİK HOLDİNG kurucusu ve ileride  Gedik Üniversitesi’nin,  o yıllarda temelini atacak adım olan GEDİK EĞİTİM Vakfı’nın (GEV) (1994) ve yine  Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Onursal Başkanı olan  Halil KAYA Gedik’in ülkeye kurduğu öncü sanayi ve eğitim adına yaptığı yatırımları detaylı bir şekilde anlatmasıyla başladı. Sayın ŞİŞMAN konuşmasında, Gedik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun eğitim-öğretim hayatına 5 ön lisans programı ile başladığını ve 1 yıl kadar oldukça kısa bir süre zarfında; tüm akademik ve idari heyetin sergilediği azim sayesinde, 13 ön lisans programı daha açmış olup, önümüzdeki yılda da en az 3 program daha açacaklarını ve mezun veren programlardan biri olan Tahribatsız Muayene (NDT)’nin Türkiye’de ilk ve tek program olduğunu ifade etti.

Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat AKKUŞ konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi, Sayın AKKUŞ’un yeni mezunlara eğitim hayatlarını devam ettirmelerini lisans ve de yüksek lisans yapmalarının zaruri bir durum olduğunu öğütleyen konuşması ve akabinde fakülte bazında bir ilk yapmayı planladıklarını, artık öğretmen hakim düzenin kaldırılıp yeni bir eğitim anlayışını ön plana çıkartmayı hedefleyen öğrencilerin birinci sınıftan itibaren son sınıfa kadar danışmanlar gözetiminde koçluk sistemini yaratacaklarını ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Nihat Akkuş’un ardından kürsüye davet edilen Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya GEDİK SADIKLAR, bir hayalin gerçek olduğunu ve gerçekleşen bu hayalin kendilerine yeni ilhamlar vereceğini bunun büyük kıvanç ve mutluluk verdiğini, bu kürsüde bulunmaktan onur duyduğunu ifade ederek, mezunlarımıza ileride çalışacakları yerlerde ilk mezunlarımız olarak öncelikle kendinizi sonrasında bizi çok iyi lanse etmelerini temenni etti. Sayın SADIKLAR sonrasında Dış Ticaret Programı mezunu olan okul birincisi Semra AYDIN’ a birincilik plaketini ve Yüksek Onur Belgesini takdim ederek kürsüden ayrıldı. İkincilikle mezun olan Dış Ticaret Programı öğrencisi Kübra KORKMAZ’a ödülünü Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat AKKUŞ ve üçüncülükle mezun olan Dış Ticaret Program öğrencisi Kaan ÇETİN’e ödülünü Gedik Holding CEO’su Mustafa KOÇAK takdim etti.

Tüm dereceye giren öğrenciler plaketlerini aldıktan sonra program sıraları ile birlikte,  tüm mezunlar diplomalarını almak üzere sahneye çıktılar.  Mezuniyet Şöleni okul bahçesinde Onuncu Yıl Marşının coşkusu eşliğinde; kep atma töreni ve de kokteyl ile devam ederken hazırlanan sürpriz mezuniyet pastası ikramı ile son buldu.

Mezunlarımıza, tüm iş yaşamlarında başarılar ve esenlikler dileriz.