16 Eyl 2013

Gedik Meslek Yüksekokulu 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Oryantasyon Etkinliği

Gedik Üniversitesi Gedik Meslek Yüksekokulu 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılına, gerçekleştirmiş olduğu oryantasyon etkinliği ile bünyesine değerli, yetenekli ve başarılı gençler kazandırarak “Merhaba” dedi.

Oryantasyon Etkinliği, Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Programının yetenekli öğrencilerinden İlknur Kubaşık’ın gitar resitali ile başladı. Öğrencimiz bu küçük konserinde İsaac Albeniz’in Asturias Transpoze edilmiş formu ile birlikte iki güncel eseri icra etti.

Yüksekokul Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Adnan ŞİŞMAN, açılış konuşmasında teorik eğitimin yanında uygulamalı eğitimin de önemine dikkat çekerek Gedik Meslek Yüksekokulu olarak benimsenmiş olan temel hedefe dikkat çekti.

Yüksekokul Müdür Yardımcımız Sayın Yard. Doç. Dr. Fatih YALÇIN, Gedik Üniversitesi, Ön Lisans, Lisans, Eğitim, Öğretim ve Sınav Yönetmeliği hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar içerisinde, devamlılık durumu, ders başarı kriterleri, sınıf geçme sistemi, sınavlar, dönem ve genel başarı not ortalamaları gibi öğrencilere aktarılabilecek önemli bilgiler yer aldı.

Müdür Yardımcımız Sayın Yard. Doç. Dr. Polat TOPUZ, gerçekleştirdiği konuşmasında, Gedik Holding ve Gedik Eğitim Vakfı’nın tarihçesine değinerek, kurucumuz Halil Kaya GEDİK’in de başarı hikayesini bizlerle paylaştı.

Öğrencilerimiz, gerek 2011-2012, gerekse 2012-2013 Eğitim-öğretim yılında, Dikey Geçiş Sınavı(DGS)’ında önemli başarılar elde ederek Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine yerleşmişlerdir. Gedik Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Yrd. Doç. Dr. İlknur KOÇAŞ bu başarıları da vurgulayarak, üniversitemiz bünyesinde yer alan DGS hazırlık kursları hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Ardından Gedik Meslek Yüksekokulu yeni öğrencileri, Öğretim Görevlileri/Üyeleriyle tanışmak üzere sınıflarında yerlerini alarak oryantasyon etkinliği son buldu.