26 Mar 2020

Uzaktan Eğitim Sistemi Hakkında Bilgilendirme

Değerli Öğretim Elemanları ve Öğrencilerimiz,

Uzaktan Eğitim-Öğretim sistemine https://ue.gedik.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Sisteme girişler OBS kullanıcı adı ve şifre ile aynıdır. Uzaktan eğitim sistemine girişlerde sorun yaşanması durumunda https://gebis.gedik.edu.tr/uzem adresinden destek talebi oluşturabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim-Öğretim ile ilgili güncel duyurular, teknik destek ve kullanım kılavuzlarına (uygulamalı materyal örneklerine ve kısa eğitim videoları) https://gebis.gedik.edu.tr/uzem adresinden erişebilirsiniz.

Uzaktan Öğretim derslerinin 30.03.2020 günü, dersi veren öğretim elemanı tarafından sisteme yüklenmesi planlanmıştır. Dersler bilgisayar ortamında senkron (çevrimiçi) ya da asenkron (çevrimdışı) olabilecektir. Eğer ders canlı (senkron) yapılacaksa dersin gün ve saati uzaktan eğitim sisteminizden duyurulacaktır. Senkron ders öğretim elemanıyla eş zamanlı olarak farklı ortamlarda yapılabilecektir. Belirtilen gün ve saatte sanal ortamdaki derse katılmanız gerekmektedir. Yapılan senkron derslerin kayıtları asenkron olarak sisteme yüklenecektir. Derse katılamayan öğrenciler ders kayıtlarını daha sonra izleyebilirler. Ayrıca senkron ders yapmayan öğretim elemanları ders materyallerini sisteme asenkron şeklinde yükleyeceklerdir. Derslere https://ue.gedik.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.