24 May 2017

TOBB – Turkcell iş birliğinde “Geleceği Yazan Kadınlar” projesi hayata geçti!

Birliğimiz ve Turkcell, hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadın girişimcilere yönelik “Geleceği Yazan Kadınlar” projesini başlattı.

TOBB ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğinde yürütülen çalışma, kadınların yazılım çağında geri kalmaması ve mobil teknolojileri tanıyıp girişimcilikte öne geçebilmelerini sağlamayı amaçlıyor. Projede lise ve üniversite mezunu ya da üniversitede okuyan 18 yaş üzeri kadınlar hedefleniyor.

Kazanan proje ticarileşme aşamasında desteklenecek

“Geleceği Yazan Kadınlar” projesi için başvurular internet üzerinden alınıyor. Ardından İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Gaziantep, Trabzon, Kayseri, Antalya, Denizli, Van, Adana, Eskişehir, Sivas, Aydın ve Samsun olmak üzere 15 ilde hafta sonu yüz yüze, hafta içi ise online olarak eğitimler verilecek.

Kadınlar daha sonra, Turkcell’in teknik danışmanlığında projeler üretecek. Katılımcılar önce eğitim aldıkları illerde projelerini sunacak ve her ilin birinci ekibi belirlenerek İstanbul’da düzenlenecek finale katılacak.

Finalistler İstanbul’da Birliğimiz Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, Turkcell Üst Yöneticisi (CEO) Sayın Kaan Terzioğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Sayın Evrim Aras’ın da olduğu büyük jüriye sunum yapacak. Tüm eğitimler 3 Haziran’da başlayacak ve 16 Temmuz’da tamamlanacak.

Kazanan proje ticarileşme aşamasında desteklenecek. Bunun yanı sıra büyük finalde kazananlar Silikon Vadisi’ne ziyaret hakkı kazanacak. Ayrıca kendi illerinde de teknoparklarda, eğer katılımcı öğrenciyse staj hakkı, değilse istihdam ya da kuluçka merkezinden faydalanma hakkı elde edecek.

Yarışmada beğeni toplayan iyi fikirler ise Turkcell Arıkovanı’nda fonlamaya açılacak ve kadınlar girişimcilikle ilgili hayallerini ve fikirlerini gerçekleştirme imkanına kavuşacak.

“Geleceği Yazan Kadınlar” için başvuru 29 Mayıs’a kadar yapılabilecek. Programla ilgili detaylı bilgi ve başvuru formuna ” gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/gelecegiyazankadinlar ” adresinden erişim sağlanabilir.

Geleceği Yazan Kadınlar – Takvim

Başvuru Tarihleri: 24 Nisan – 29 Mayıs

Katılımcıların Duyurulması: 5 Haziran

Eğitim Aşaması

Android
201
Android
301
Android
401
Sınıf İçi Eğitim Tarihleri 10-11 Haziran 17-18 Haziran 8-9 Temmuz
Online Eğitim Tarihleri 12-16 Haziran 19 Haziran
7 Temmuz
10-23 Temmuz
Sınavı Tamamlama için son tarih 16 Haziran
öğlen 12:00
7 Temmuz
öğlen 12:00
23 Temmuz
öğlen 12:00

Proje Geliştirme Aşaması: 24 Temmuz – 10 Eylül

Proje Sunumları ve Finalist Seçimleri: 16 – 17 Eylül

İstanbul Finali: 25-29 Eylül