21 Eyl 2022

Ön Lisans ve Lisans Programlarına Başvuran Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İngilizce Yeterlilik Sınavı

Yeni kayıt yaptıran ve Ön Lisans ve Lisans Programlarına başvuran yabancı uyruklu öğrenciler için İngilizce Yeterlilik Sınavı 22 Eylül 2022 tarihinde yapılacaktır.

Sınav Saati:     Yazılı Sınav 10:00 – 12:00.

Sözlü Sınav 13:30 (her aday için 5 dk).

Sınav Yeri:      Kartal Yerleşkesi, B Blok 7. Kat, Toplantı Odası.

Sınav Hakkında Genel Bilgiler:

 • Yazılı sınav süreniz 120 dakikadır.
 • Sınav iki bölümden oluşmaktadır. (Yazılı ve Sözlü Sınav)
 • Sınav formatıyla ilgili bilgilere bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. https://www.gedik.edu.tr/wp-content/uploads/ingilizce-yeterlilik-sinav-ornegi.pdf
 • Sınavla ilgili başka bir sorunuz olursa danışmak için Yabancı Diller Yüksekokulu ile iletişime geçebilirsiniz. Telefon: 444 5 438 (1163) – Instagram: @gedikyabancidiller
 • Sınava gelen öğrenciler kalem, silgi ve kalemtıraşlarını getirmelidirler.
 • Sınav anında hem tükenmez kalem hem de kurşun kalem getirmelisiniz.

Sınav Kuralları:

 1. Ders notları, kitaplar ve diğer materyaller ders sorumlusu öğretim elemanı veya gözetmenin belirlediği yerde toplanır.
 2. Gözetmenler öğrencilerin uygun şekilde oturmalarını düzenler ve öğrencilerin kimliklerini kontrol ederek yoklama listesini imzalamalarını sağlar.
 3. Gözetmenler sınava giren öğrencilerin kimliklerinin sınav süresince sıranın üzerinde olması gerektiğini açıklar.
 4. Öğrencilerin sınav sırasında yanlarında cep telefonu, kulaklık, cep bilgisayarı, bluetooth, ses kayıt cihazı, akıllı saat gibi cihazları bulundurmaları yasaktır. Bu tür cihazlar varsa sınav aşlamadan önce öğrencinin sınav kuralları gereğince kendisinin erişemeyeceği bir yerde kapalı olarak tutulması sağlanır.
 5. Sınavı bitiren öğrencilerin koridorda beklemeleri, diğer sınav salonlarına girmeleri ve sınavı devam eden öğrenciler ile konuşma ve işaretleşmeleri yasaktır.

Başarılar dileriz.